» »

Izlet v London v 2024

Izlet v London v 2024

dby ::

Zbiram informacije glede izleta v London z družino (2 odrasla, 2 srednjesolca).

Vesel bom vseh mnenj/priporočil tistih, ki ste bili pred kratkim tam :)
- predvideno cca. 5-7 dni med prvomajskimi prazniki
- ugodni leti (kolikor sem na hitro pogledal sta budget opciji RyanAir (Stansted) in WizzAir (Gatwick) - je kakšna preferenca?)
- priporočila za relativno ugodno nastanitev v bližini metroja
- na kaj pazit glede raznih scammerjev ali kriminala ipd.
- so še kakšne druge posebnosti po brexitu?

Hvala :)

l0wc4 ::

- preveri kateri ponudnik ima v ceno vključeno pot od letališča v mesto z avtobusom, saj sta oba letalilišo na podobni oddaljenosti od mesta.
- navadno smo bivali v predelu Belgravia, blizu sta dva metroja in peš poti v katerikoli del mesta
- pazi na lastnino, žeparji so povsod
- z Londonom nimam slabih izkušenj

BuDi79 ::

l0wc4 je izjavil:

- preveri kateri ponudnik ima v ceno vključeno pot od letališča v mesto z avtobusom...
z avtobusom? a si barbar? mazohist? podzemno-nadzemna je direkt do gatwicka za 5,7gbp ali nekaj takega. Z busom se je vozilo 10 let nazaj ko nismo imeli za ekspres vlake ali taksije, ki so bili takrat edina alternativa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Bud_Bundy ::

BuDi79 je izjavil:

l0wc4 je izjavil:

- preveri kateri ponudnik ima v ceno vključeno pot od letališča v mesto z avtobusom...
z avtobusom? a si barbar? mazohist? podzemno-nadzemna je direkt do gatwicka za 5,7gbp ali nekaj takega. Z busom se je vozilo 10 let nazaj ko nismo imeli za ekspres vlake ali taksije, ki so bili takrat edina alternativa.


Tudi pet let nazaj se ni vozilo z vlakom, ker so stavkali. Je bil samo taxi....

Kurzweil ::

Takole bom rekel, daleč največ boste naredili, če vzamete on bus, ki ima odprto streho... slednji imajo vsaj 5 različnih poti po Londonu, na tak način boste DALEČ največ videli, kar se zgradb, mesta, praktično vsega tiče... na njih po večini dobiš tudi tiste free shitty slušalke, ki so povsem OK, kjer lahko izbiraš vodenje v različnih jazikih, lahko seveda vzameš tudi svoje... ti busi delujejo po sistemu hop-on... hop-off... teh busov je veliko, torej lahko greš gor/dol kjer hočeš... ne samo, da tako vidiš res ogromno, ampak ti to lahko služi tudi kot javni transport, seveda poleg podzemne... veliko teh ponudnikov vključuje tudi vožnjo z ladjicami po Temzi, kar je seveda tudi absolutna nuja, da se vidi oz. se gre z njim parkrat... kar se sprehoda tiče je seveda nuja tisti del, kjer je Big Ben, palača, on vrtiljak in miljardo drugih stvari... mogoče sprehod po Hyde parku, ki ga seveda lahko obiščeš mimogrede, poleg miljardo druhi stvari s tem ponudnikom, kot sem prej rekel, bus brez strehe + ladjice... dejansko je free on muzej zgodovine, katerega se original imena sedaj ne spomnim, kgre pa za enega večjih muzejev na svetu, ja, to je tisti muzej, kjer smo pred časom gledali po dnevniku, da je tudi ogromno grških stvari...

Potem so pa seveda tu osebne preference... meni so všeč tiste old city ulice in hiše, idilične vasice z lepimi vrtovi, recimo tisti oldschool kinematografi in gledališča, številni naravoslovni muzeji... pa tu nalhko naštevam v nedogled... nekomu bodo stadioni, drugemu nevemkaj....

Niti ne vem, kje bi začel in kje končal, ker je seveda zadeva neskončna... najbolj preferiram te buse in ladjice za intro...

mtosev ::

National history museum je tisto. Obstaja še Imperial war museum. Bil v obeh.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Šimpanz ::

Bivališče vzami kje blizu podzemne, ker se boste večji del prevažali z njo. Jaz sem pred 5 leti več plačal za prevoz z busom iz letališča kot za avionsko karto.

jarre ::

Za prvomajske praznike 2023 sem organiziral potovanje zase in svojo družino.

Takrat je bil najcenejši let iz Zagreba, preko Beograda na Heathrow, London s Serbia-Air. Nazaj pa smo leteli iz Stansteda v Zagreb z Ryanairom (no...z Malta Air, ki je, v imenu RyanAir, prevzela let). Če let opravlja Ryanairov pogodbeni partner, je največkrat veliko boljše, ker je med sedeži vsaj kak cm več prostora (po globini).

Najprej si določi datum odhoda in vrnitve.

Ena izmed trenutnih možnosti je (samo kot primer):

27.04.24:Let z RyanAirom iz Trsta do Stansteda,
05.05.2024: let z RyanAirom iz Stansteda do Trsta.
Trenutna cena 159,00 €/osebo (obvezno bookiraj direktno na Ryan Air strani, pri vsakem drugem potniku dodatno plačaj 20 kg kovček (+38,00 €/kovček).

Povratna vozovnica za skupino 4 ljudi s Stansted Express te trenutno stane 108,00€...za vlak iz Stansteda do Liverpool Street Station.
Po Londonu je za premikanje najbolje uporabljati avtobuse (rdeče double deckerje), če se vam nikamor ne mudi in želite videti ob vožnji z busom, še kaj....kar ob vožnji s podzemno ne boste... Trenutna cena karte je (definitivno naj vsak od vas štirih uporablja "svojo" kreditno kartico, ki jo na avtobusu samo prisloniš na čitalnik.Trenutna cena za posamezno vožnjo je 2,05 €/osebo (s tem, da ti računajo do maksimalne porabe 6,75 €/osebo...na dan (!!!)...in to je to...za ta dan! :-)) Enako (lreditne karzice) predlagam tudi za podzemno (cena je za posamezno vožnjo nekaj vija (odvisno od cone v kateri si...nekje od 3,5 €/osebi naprej...)


Naslednje možnosti za let:
27.04.-04.05.2024 (Zagreb-Stansted-Zagreb...let z LAuda Air (v imenu RyanAir)): 149,00 €/osebo (zelo neugoden let do Stansteda, ker ste ele pozno zvečer v UK...in nimate prvi dan nič od Londona);
28.04.-02.05.2024: (Trst-Stansted-Trst)...let z Malta Air: 100,00 €/osebo;

Prenočevanje pa...hm...bo velik problem. Hoteli, AirBnB in kakršno koli prenočevanje so postali pasje dragi v Londonu.Predlagam, da dobro prečekiraš Booking in podobne strani...in Airbnb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jarre ()

velikBrokoli ::

Nazadnje, ko sem bil, mi je bilo najbolj:
- National History museum + Science museum
- Winston Churchill museum (mogoce ni za mulce, ce te zanima zgodovina in WW2 je odlicno)
- Harry Potter Studio Tour, vrhunsko za HP fane ali nasplosno kinofile, le nujno je ful prej rezervirat, je kaksno urco voznje iz Londona, nas je v centru pobral organiziran bus
- katerakoli predstava ali muzikal je v njihovih teatrih vedno zelo dobro, sem sel Queen Musical + Lion King predstavo pogledat (nujna rezervacija v naprej)
- airbnb sva imela direkt zraven bus postaje, vedno sva max 2 minuti cakala na bus, v 15-20min sva bila skoraj povsod
- pa ne pozabit adapterja za polnilec :)

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

...ja, pa izklopit telefon in takoj menjat SIM kartico... za predplačiško, ki jo lahko tam kupiš praktično povsod... že takoj na letališču jih imaš povsod.... cca 10/20€... pa si dober za ta teden....

Comandante ::

https://www.rafmuseum.org.uk/london/

Ne vem kaj srednjesolce zanima, ampak tole je top shit. Pa z vlakom lahko prides tja.

Kanban ::

Kurzweil je izjavil:

...ja, pa izklopit telefon in takoj menjat SIM kartico... za predplačiško, ki jo lahko tam kupiš praktično povsod... že takoj na letališču jih imaš povsod.... cca 10/20€... pa si dober za ta teden....

Za tole že lep čas obstajajo eSIM opcije. Recimo: https://www.getnomad.app/en

Kupiš in namestiš doma, ko si v zraku izklopiš podatke na slovenski simki in ko pristaneš aktiviraš eSIM in surfaš.

velikBrokoli ::

Kanban je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

...ja, pa izklopit telefon in takoj menjat SIM kartico... za predplačiško, ki jo lahko tam kupiš praktično povsod... že takoj na letališču jih imaš povsod.... cca 10/20€... pa si dober za ta teden....

Za tole že lep čas obstajajo eSIM opcije. Recimo: https://www.getnomad.app/en

Kupiš in namestiš doma, ko si v zraku izklopiš podatke na slovenski simki in ko pristaneš aktiviraš eSIM in surfaš.


Priporočam, da to prej v Sloveniji stestirate, jaz sem v Maroku želel aktivirati esim in ni delalo, na koncu sem kupil fizičen SIM, ker nisem imel alternative.

Doma sem ugotovil, da ti morajo na A1 aktivirati esim opcijo, pred tem mi preprosto ni delalo..

mambli ::

Ne pozabi, da ne moreš samo z osebno v UK. Rabiš pasuš.

dby ::

mambli je izjavil:

Ne pozabi, da ne moreš samo z osebno v UK. Rabiš pasuš.

Ja, to je dober info, pa na adapterje tudi lahko mimogrede pozabiš :D

Glede public transporta - če prav razumem ne rabiš Oystercard, ampak lahko sedaj uporabiš poljubno contactless kartico in ti računajo samo do nekega limita (moraš pa seveda uporabljat vedno isto kartico)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dby ()

velikBrokoli ::

Ja, samo contactless mora biti, pa je to to. Najbolje je vedno isto kartico uporabljati, da potem ne plačuješ več denarja, če enkrat že prideš do limita.

Če imaš iphone, ima tudi neko apple pay express opcijo, kjer telefon samo prisloniš na skener in deluje. Pod Wallet and Apple Pay je opcija Express Travel Card.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Pa kdor gre čez prvi maj, naj ne pozabi, da so 2 dni frej in podzemne vozijo precej manj...

Da ne bo zamudil na letalo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ahac ::

Kurzweil je izjavil:

...ja, pa izklopit telefon in takoj menjat SIM kartico... za predplačiško, ki jo lahko tam kupiš praktično povsod... že takoj na letališču jih imaš povsod.... cca 10/20EUR... pa si dober za ta teden....
Kolk GB pa rabiš za 1 teden?
Saj imajo SLO operaterji roaming opcije za 10EUR pa ne rabiš menjat sim kartice...


velikBrokoli je izjavil:

Če imaš iphone, ima tudi neko apple pay express opcijo, kjer telefon samo prisloniš na skener in deluje. Pod Wallet and Apple Pay je opcija Express Travel Card.
Jaz sem lani uporabljal Revolut na Androidu.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

dby ::

Kakšne so pa kaj vaše navade glede kufrov, ko prispeš zjutraj ali ko imaš let nazaj pozno zvečer?

Ali greste vedno najprej do nastanitve in prtljago pustite tam, potem pa naokoli in šele zvečer check-in? Kaj pa pri povratku, ko je let nazaj pozno zvečer in imaš cel dan pred s sabo?

innerspace ::

Jutri se odpravljam v London na kratek "oddih".
Seveda sem se danes spomnil, da UK ni vec v EU in tako nasa brezplacna gostovanja ne vkljucujejo UK obmocja.

Vprasanje glede mobilnih ponudnikov...

Nakup predplacniske SIM kartice - katerega ponudnika bi priporocali? (ce ima kdo izkusnje)
Rabim za en teden, 4G in vsaj 10GB paket.

Hvala
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

fikus_ ::

Kupis v GB e-Sim, ce telefon omogoca.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

BuDi79 ::

innerspace je izjavil:

Jutri se odpravljam v London na kratek "oddih".
Seveda sem se danes spomnil, da UK ni vec v EU in tako nasa brezplacna gostovanja ne vkljucujejo UK obmocja.
Ni čisto popolnoma res. Nekateri naši ponudnik(i) imajo UK v čisto posebni coni in še vedno skoraj EU tarifo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ryanair (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7031867 (3553) nodrim
»

Poceni v Francijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7922911 (17910) Karaya 52
»

London.

Oddelek: Loža
215415 (3402) baltso
»

Najceneje do Londona

Oddelek: Loža
4410174 (7662) innerspace
»

Let z letalom na Irsko.

Oddelek: Loža
304056 (2045) MitjaM.

Več podobnih tem