» »

Google račun - telefonska št. napaka.

Google račun - telefonska št. napaka.

Marichka1 ::

Pozdravljeni!

V zadnjem času sem poskušal dvema osebama dodati telefonsko številko v njihov Google account, za potencialni recovery oz. vklop 2-stopenjskega preverjanja. Ampak vedno, ko sem klinil "pošlji kodo" se je v istem kvadratku izpisalo "Prišlo je do napake. Poskusite znova".

1. Operater je sicer pri obeh osebah isti, ampak za ostale internetne profile/accounte dobijo sms s kodo, tako da ni fora v operaterju. Edino če bi slučajno samo Googla prepoznal ta operater za spam, kar se mi zdi zelo malo verjetno.

2. Številko tudi najverjetneje vpišem prav; tam izberem SLO zastavo in vpišem 31222333(tudi če vpišem 031222333 vrže ven isto napako).

3. Malo sem brskal po internetu in sem našel neke indijske in pakistanske YT posnetke, ki razlagajo o isti težavi, vendar ne razumem nič.

4. tudi če poskusim po npr. 7 dneh napiše isto.

V končni fazi ni konec sveta, ker se da urediti 2-stopensko preverjanje oz. potencialni recovery preko Googlovih enkratnih kod, vendar bi vseeno zelo rad odkril kje je razlog, ker vse ostale podobne zadeve delujejo na njihove telefonske.
Hvala za potencialno pomoč in veselo 2024!

ne_kdo ::

enako je če želiš ustvarit nov gmail račun. ne sprejme nobene telefonske številke.

Excavator ::

ne_kdo je izjavil:

enako je če želiš ustvarit nov gmail račun. ne sprejme nobene telefonske številke.


Ravno poskusil - ustvaril nov google račun, avtomatsko izbralo SLO zastavo, vpisal v obliki 40123123, prejel kodo normalno.

Marichka1 ::

enako je če želiš ustvarit nov gmail račun. ne sprejme nobene telefonske številke.

Zanimivo, da nisem edini s takšno težavo. Lahko sploh ustvariš nov račun brez številke? Mogoče je res potem težava v operaterju, da noče sprejeti Goglovih obvestil.

Ravno poskusil - ustvaril nov google račun, avtomatsko izbralo SLO zastavo, vpisal v obliki 40123123, prejel kodo normalno.

Lahko vprašam katerega operaterja imaš?

Excavator ::

Marichka1 je izjavil:

enako je če želiš ustvarit nov gmail račun. ne sprejme nobene telefonske številke.

Zanimivo, da nisem edini s takšno težavo. Lahko sploh ustvariš nov račun brez številke? Mogoče je res potem težava v operaterju, da noče sprejeti Goglovih obvestil.

Ravno poskusil - ustvaril nov google račun, avtomatsko izbralo SLO zastavo, vpisal v obliki 40123123, prejel kodo normalno.

Lahko vprašam katerega operaterja imaš?


Sem probal na Telekom in Telemach številko, dobil SMS povsod.

Marichka1 ::

Potem zagotovo ni fora v operaterju. Ampak glede na moj trenutni vzorec, z vsemi številkami, ki sem poskusil od Telekoma trenutno izpiše napako. Gre pa za vzorec 5 oseb. Ko sem pa za test poslal na sodelavčevo telefonsko(A1), je pa poslalo. Pa uporabil sem tudi Telekomovo cifro zelo stare osebe, ki še ni videla Googla od blizu, pa tudi ni hotelo poslati. Res nek rabbit hole vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

Roman10 ::

Pozdravljeni, zanima me, ali je kdo potem uspel rešiti omenjeno težavo in kako.
Hvala in LP

I_dule ::

Tudi mene zanima. Rad bi si ustvaril nov googlov račun, pa ne gre z nobeno telefonsko...
Lp, Dule

Tiger ::

Če imaš morda android telefon/tablico, ga lahko narediš tam, ker je še možno izbrati "prekoči" pri vpisu telefonske številke.

toro69 ::

Očitno samo preko Telekoma ne deluje.