» »

Posiljevanje s trgovinskimi aplikacijami

Posiljevanje s trgovinskimi aplikacijami

««
2 / 10
»»

mojsterleo ::

Master_Yoda je izjavil:

Ne. Kupon si moral imeti sam, ampak so povecini na blagajnah imele tete kupon vedno tako da so tistega skenirale in ga nisi rabo. Na kartici nisi imel nic nalozeno.

Kupon je naložen na kartico. Da ga uporabiš mora trgovec poskenirati kodo ali pa jo sam poskeniraš na hitri blagajni. Omejeno je na en kupon na kartico.

nejc_nejc ::

evo majstri, racunalniški friki:

dajte na forum črtno kodo, ki zjebe računalniški sistem ko jo poskeniraš, pa imamo hitro rešen problem....

mojsterleo ::

wajdouc je izjavil:

Moja kristalna kugla pravi, da boste bili en teden tečni, trgovci bodo čakali in počasi dosegli svoje.

ŠE vedno mi nihče ni pojasnil, zakaj bom 1.1.2024 potreboval spar aplikacijo da bom lahko unovčil kupon za popust. Ker drugače je namen trgovca zlo očiten. Prisiliti uporabnika da uporablja aplikacijo, preko katere bo lahko zbiral osebne podatke kupca brez njegove vednosti. Dalo se je nekaj tudi s kartico, ampak z aplikacijo bo lažje.

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

mojsterleo je izjavil:

wajdouc je izjavil:

Moja kristalna kugla pravi, da boste bili en teden tečni, trgovci bodo čakali in počasi dosegli svoje.

ŠE vedno mi nihče ni pojasnil, zakaj bom 1.1.2024 potreboval spar aplikacijo da bom lahko unovčil kupon za popust. Ker drugače je namen trgovca zlo očiten. Prisiliti uporabnika da uporablja aplikacijo, preko katere bo lahko zbiral osebne podatke kupca brez njegove vednosti.


vzameš star mobi s bob 4 cente in to je to

energetik ::

hotig je izjavil:

Sej jst ne trdim, da mi oni branijo nakupovati brez aplikacije. Dejstvo je v tem, da brez appa ne morem nakupovati pod enakimi pogoji, kot tisti, ki ga imajo. In imajo ga na lastnem telefonu, ki so ga kupili, verjetno oni plačujejo naročnino in imajo na njem shranjen še kup osebnih podatkov (tel. številke, slike, bančni appi). Do tega jim pač jst ne dam dostopa!!
V Androidu natančno določiš za vsako aplikacijo, do česa ima dostop. Brez tvojega dovoljenja ne more do ničesar.

Sicer pa grem najraje v Hoferja. Zaenkrat nobenih posiljevanj karticami in appi. Če je nekaj s popustom, je to za vse.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::

V Androidu natančno določiš za vsako aplikacijo, do česa ima dostop. Brez tvojega dovoljenja ne more do ničesar.



recimo:
problem je, ko ti zahteva dostop do slik ter po nepotrditvi ne deluje....:D

energetik ::

Potem enostavno odmestiš in je ne tikaš več.
vires in numeris

nejc_nejc ::

itak,
lej kot sem že prej napisu, nej se hebejo oziroma fake mobi za teke bedarije..

MIHAc27 ::

Ovca si, kolikor se pustiš. Jaz sem že imel brezplačen izdelek, pa ga nisem šel iskat. Ni bilo prvič, tudi zadnjič ne. Pofočkam kupončke, ki mi znajo priti prav, če potem vzamem ali ne je bolj odvisno od kaj rabim.
Glede sledenja se ne sekiram. A mislite, da kamer po trgovini pa ne morejo uporabit, da sledijo kupcu in kje se zadržuje. Po eni strani le naj... pa da potem nabavijo več tistega, kar si želim. Ne pa da določenih stvari zmanjka že pred 9h zjutraj. Ko bi vedli koliko šele država ve o nas, bi leteli v trgovino po alufolijo in si delali klobučke.

Trgovini pa tudi kako anketo izpolnim, če rabijo, da se potem moja izkušnja še izboljša.

free_rider ::

Na primeru špara - kdor bo hotu popust imet, bo pač mel app naložen, povsem enostavno. Nikogar pa ne silijo, da kupuje tam.

Pa vesel shopping vsem asketom, čudi me da tole vaše nerganje berem na elektronski napravi.
Vsi tok čez štacune prbijate, decembra boste pa vsi v šoping centrih dren delali.

Master_Yoda ::

mojsterleo je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Ne. Kupon si moral imeti sam, ampak so povecini na blagajnah imele tete kupon vedno tako da so tistega skenirale in ga nisi rabo. Na kartici nisi imel nic nalozeno.

Kupon je naložen na kartico. Da ga uporabiš mora trgovec poskenirati kodo ali pa jo sam poskeniraš na hitri blagajni. Omejeno je na en kupon na kartico.


Aha in zakaj mora poskenirati kodo ce pa je ze nalozen ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Gagatronix ::

free_rider je izjavil:

Na primeru špara - kdor bo hotu popust imet, bo pač mel app naložen, povsem enostavno. Nikogar pa ne silijo, da kupuje tam.

Pa vesel shopping vsem asketom, čudi me da tole vaše nerganje berem na elektronski napravi.
Vsi tok čez štacune prbijate, decembra boste pa vsi v šoping centrih dren delali.


To je cisto slovenceljska finta, da se rine v nakupovalne centre, ko da so Indija Koromandija. Jaz spezo narocim online in mi dostavijo na dom. Nazadnje sem Spar od blizu videl leta nazaj.

Webmojster ::

c00L3r je izjavil:

Ali imaš aplikacijo in koristiš popuste, ali pa je nimaš in plačaš več. Isto, kot prej s karticami. "Bom pa šel v drugo trgovino" ne bo več dolgo opcija, ker bo pri vseh isto.


Je ena finta teh aplikacij, sem tudi sam opazil pri sebi. Ko jo imaš naloženo, večkrat pogledaš, če je kak kupon (recimo pri Lidl plus), večkrat pregledaš kakšne druge izdelke, ki jih sicer ne bi, potem so še tiste neke srečke dnevne, bla bla..

Vglavnem pri sebi si misliš, kako profitiraš ko prišparaš tistih 30% pri enem izdelku, v resnici pa te pritegnejo večkrat v trgovino, več izdelkov si ogledaš, včasih še kakšnega "zastonj" probaš in se lahko tudi potem nanj "navadiš" in ga večkrat kupiš.

Skratka, profitirajo s to aplikacijo prodajalci in ne kupci (kot marsikater kupec napačno misli).

Največ profifiraš, če si vse te kartice in aplikacije odstraniš, greš v trgovino samo z namenom kupit tisto, kar si mislil in to je to.

AgJ1 ::

Mato989 je izjavil:

hotig je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Bolj je point, da hočejo oni da si ti instaliraš njihovo programsko opremo na svoj telefon. Jst pač na to ne pristanem, moj telefon je moja stvar, moja lastnina in nimajo oni nič s tem. Nej mi dajo kartico ali pa podarijo mobitel, za katerega nej plačujejo naročnino. Drugače pa grem drugam.


Pa saj ti noben ne brani, da kupuješ brez aplikacije. Jaz nimam nobene aplikacije, nobene kartice, nobenih nalepk itd. pa mi vedno pustijo kupit stvari.



Sej jst ne trdim, da mi oni branijo nakupovati brez aplikacije. Dejstvo je v tem, da brez appa ne morem nakupovati pod enakimi pogoji, kot tisti, ki ga imajo. In imajo ga na lastnem telefonu, ki so ga kupili, verjetno oni plačujejo naročnino in imajo na njem shranjen še kup osebnih podatkov (tel. številke, slike, bančni appi). Do tega jim pač jst ne dam dostopa!!

Point tega meni izgleda nekako tako: if you don't wanna be screwed, put your pants down and wait :)


Ja in? Takšna pač je zahteva prodajalca... meni gre tudi na jetra ampak razumem da to ni nič narobe... to je tako kot bi rekel da ni fer ker nimaš interneta da bi lahko preko spleta kupil kot drugi ki imajo internet...

Jebiga


Bohpomagaj Mato. A če bo zahteval vgradnjo anal probe boš tudi isto napisal?

hotig ::

Bohpomagaj Mato. A če bo zahteval vgradnjo anal probe boš tudi isto napisal?

Dobra +

Tudi za uporabo te probe bojo verjetno zahteval dodaten app na telefonu :D. In nekateri si jo bodo z veseljem naložil, mislim aplikacijo ... :):):)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

blink ::

mojsterleo je izjavil:

wajdouc je izjavil:

Moja kristalna kugla pravi, da boste bili en teden tečni, trgovci bodo čakali in počasi dosegli svoje.

ŠE vedno mi nihče ni pojasnil, zakaj bom 1.1.2024 potreboval spar aplikacijo da bom lahko unovčil kupon za popust. Ker drugače je namen trgovca zlo očiten. Prisiliti uporabnika da uporablja aplikacijo, preko katere bo lahko zbiral osebne podatke kupca brez njegove vednosti. Dalo se je nekaj tudi s kartico, ampak z aplikacijo bo lažje.


Imaš kakšen link do te informacije? Meni je blagajnik rekel, da bo veljal tudi izrezan kupon iz kataloga.

49106 ::

Štrajkajte. Na blagajni recite, da izdelkov, ki so sicer znižani z njihovo kartico ali aplikacijo, ne boste vzeli. Druge rešitve ne vidim glede na to, da imajo oligopol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

AgJ1 ::

En trash phone za takšno sranje, gor pa Hofer predplačniška kartica. In ga vzameš s sabo samo ko greš malo več nakupovat in samo takrat vklopiš. Isto številko daš tudi na avto net, če prodajaš kakšen jajc za jurja ipd.
Registriraš se z lažnimi podatki (ob registraciji imaš gor masko :))), kasneje na kamero daš nalepko, izklopiš GPS (a se to da?).
Ime: Ku*ac
Priimek: Pyz*a
Rojen: 25.5.1892
Naslov: Neki random v kakšni industrijski coni
email: ku*ac.pyz*da.neki@gmail.com
Telefonska: neki od HOT

Bi to šlo skozi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

Glugy ::

Hofer je še edini brez aplikacij/kartic. Upam da se še ta ne pokvar.

Moe_Lester ::

hotig je izjavil:

@Moe Lester

Na trgovinski kartici nimam shranjenih drugih telefonskih številk in podatkov o njihovih lastnikih, slik, zvočnih in video zapisov, drugih appov (sploh pa ne bančnih). Poleg tega dvomim, da mi z njo lahko sledijo, razen lokacije nakupov. In v tem je bistvena razlika, če je ne vidiš pač ne morem pomagat. L.p.


Pa saj v appu tudi nimaš shranjenih številk, slik in drugih stvari. Za Android ne vem, ampak na iOS lahko določiš do katerih podatkov na telefonu ima aplikacija dostop. Enako velja za sledenje. App ne sme uporabljati lokacije brez tvojega izrecnega dovoljenja.

Nakupovalne navade pa lahko trgovec sledi tudi s kartico zvestobe.

starfotr ::

Jaz nimam nobene kartice, nobene aplikacije in nobenih kuponov in ne vem česa vse.

Pač, kdo vam je kriv, da se pustite nategovat? Če premalo zaslužite, začnite delat kaj bolj produktivnega.

In načrtno ne kupujem ničesar kar je ekstra znižno z raznimi aplikacijami. Pač od mene ne dobijo denarja za te stvari. Si pa kupim druge stvari, ki jih rabim. Velika večina zadev je takih, da normalen človek jih ne rabi in je samo balast namenjen prekomernemu nakupovanju.

IL_DIAVOLO ::

Kaki problemi...naceloma pa so kartice zelo dobrodošla zadeva, ki precej pocenijo nakup.

Seveda IT-jevci s 4k place tega ne rabijo, niti ne razumejo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tikitoki ::

Glugy je izjavil:

Hofer je še edini brez aplikacij/kartic. Upam da se še ta ne pokvar.


Ni sans.

mtosev ::

Evo jaz sem mami že uredil spar plus app.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

vitranc ::

Ravno zato hodim v hofer, nobenih kuponov, aplikacij, točk....

jan_g ::

vitranc je izjavil:

Ravno zato hodim v hofer, nobenih kuponov, aplikacij, točk....


Tudi v Sparu, Lidlu, Mercatorju in Tušu ni kartic, aplikacij, točk, nalepk, ..., če jih nočeš. Enostavno na blagajni plačaš, kar si naložil v košaro in greš ven. Če se bo kdaj zgodilo, da bo to obvezno za nakup, potem pa tudi mene ne vidijo več.

vitranc ::

problem pri ostalih trgovcih, ki to uporabljajo je v tem, da ti dejansko veš, da te bodo namenoma lupli z višjimi cenami, če se ne boš šel njihovih igric.

kriptobog ::

mojsterleo je izjavil:

wajdouc je izjavil:

Moja kristalna kugla pravi, da boste bili en teden tečni, trgovci bodo čakali in počasi dosegli svoje.

ŠE vedno mi nihče ni pojasnil, zakaj bom 1.1.2024 potreboval spar aplikacijo da bom lahko unovčil kupon za popust. Ker drugače je namen trgovca zlo očiten. Prisiliti uporabnika da uporablja aplikacijo, preko katere bo lahko zbiral osebne podatke kupca brez njegove vednosti. Dalo se je nekaj tudi s kartico, ampak z aplikacijo bo lažje.


Saj ne rabis. Prides s spar kartico pa s kuponom iz letaka. Ali pa pac ne koristis popusta.
Kako ste pa do sedaj koristili popuste? Kartico ste vrjetn vseeno mogl skenirat. Fizicno ali pa iz appa. Zdaj bos pac se kupon prtegnil zraven.

Zgodovina sprememb…

mojsterleo ::

kriptobog je izjavil:

mojsterleo je izjavil:


ŠE vedno mi nihče ni pojasnil, zakaj bom 1.1.2024 potreboval spar aplikacijo da bom lahko unovčil kupon za popust. Ker drugače je namen trgovca zlo očiten. Prisiliti uporabnika da uporablja aplikacijo, preko katere bo lahko zbiral osebne podatke kupca brez njegove vednosti. Dalo se je nekaj tudi s kartico, ampak z aplikacijo bo lažje.


Saj ne rabis. Prides s spar kartico pa s kuponom iz letaka. Ali pa pac ne koristis popusta.
Kako ste pa do sedaj koristili popuste? Kartico ste vrjetn vseeno mogl skenirat. Fizicno ali pa iz appa. Zdaj bos pac se kupon prtegnil zraven.
Ne bit naiven, sej je jasno kam stvar pelje. Papirnati kuponi bodo na voljo še kakšen mesec, kao ‘dobra volja trgovca’ pol pa aplikacijo na plano al pa ne bo kupona. Sej mene v bistvu to ne moti, spar postavlja pravila.

Fora je v tem, da so imeli do sedaj sistem kartic in kuponov, ki je deloval in je posiljevanje kupca z aplikacijo povsem nepotrebno.
In ja, vsaka aplikacija potrebuje dostop.
Primer osebnih podatkov do katerih dostopa oz. lahko dostopa spar aplikacija:
- Podatke, ki jih vnesete v aplikacijo (ročno, z dovoljenjem uporabe imenika ali z aktivno uporabo kamere na telefonu (npr. odčitavanje izdelkov);

- podatke, ki so potrebni za prenos nakupovalnega listka med imetniki SPAR plus kartice (kdo in kdaj je komu poslal nakupovalni listek ter vsebina nakupovalnega listka);

- koriščenje kuponov s pomočjo aplikacije.

- ročno dovoljenje za dostop do adresarja, za posredovanje povabila pri deljenju nakupovalnega listka med uporabniki, če imamo za to ustrezno soglasje;

- spremljanje lokacije za prikaz najbližje SPAR trgovine, če imamo za to ustrezno soglasje;
- potisna sporočila (push notifications), če imamo za to ustrezno soglasje;

- Crashlytics ‒ zbiranje obvestil o "sesutju" mobilne aplikacije;

- Firebase ‒ agregirano (anonimizirano) spremljanje aktivnosti aplikacije (dnevni aktivni uporabniki, verzije aplikacije v uporabi, vrste mobilnih telefonov in operacijskih sistemov, lokacija, če je za to dano dovoljenje);

- zadnji zagon aplikacije (podatki o aparatu npr. vrsta telefona, podatki o uporabniku);

- hramba nakupovalnih listkov uporabnikov, če so prijavljeni v aplikacijo z uporabniškim računom preko spletne trgovine SPAR Online ali mobilne aplikacije SPAR plus;

- spremembe podatkov o uporabniku (sprememba naslova, elektronske pošte, čas spremembe podatkov);

- komunikacija med mobilno aplikacijo na mobilnem telefonu uporabnika in Spar strežniki poteka preko ponudnika Cloudfare zaradi zagotavlja varnosti in zagotavljanja optimalnega delovanja aplikacije;

- Adobe Experience Cloud (Analytics) in Google Analytics za: agregirano (anonimizirano) spremljanje aktivnosti aplikacije (dnevni aktivni uporabniki, verzije aplikacije v uporabi, vrste mobilnih telefonov in operacijskih sistemov, lokacija, če je za to dano dovoljenje).


V primerjavi z nakupom samo s kartico:
- Podatke o posameznem nakupu (izdelki, cena, datum, čas in kraj nakupa, sredstvo plačila);

- morebitno koriščenje ugodnosti (npr. kupon, popust, uveljavljanje statusa upokojenca, personalizirana ponudba, ipd.).

Kar razlika huh?8-O

Zgodovina sprememb…

asdf_jklc ::

Nimam niti ene te kartice, pa še kr žvim. Za nakup na naklikam online in se zapeljem iskat/naročim dostavo in problem rešen.

Glugy ::

jan_g je izjavil:

vitranc je izjavil:

Ravno zato hodim v hofer, nobenih kuponov, aplikacij, točk....


Tudi v Sparu, Lidlu, Mercatorju in Tušu ni kartic, aplikacij, točk, nalepk, ..., če jih nočeš. Enostavno na blagajni plačaš, kar si naložil v košaro in greš ven. Če se bo kdaj zgodilo, da bo to obvezno za nakup, potem pa tudi mene ne vidijo več.


Si pa res naiven. "če jih nočeš". Seveda so tud če jih ne uporabljaš. Še več, ti plačuješ več zato da tisti ki uporabljajo aplikacije točke in vso to sranje plačujejo manj. Denar od nekje pride ane.
Ti subvencioniraš vse ostale ki uporabljajo to sraje.
Pri Hoferju tega ni. Zaenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

jan_g ::

Torej je po tvoje Hofer cenejši, ker nima aplikacije? Nekako dvomim, saj bi bil sicer ves čas poln kupcev.

AgJ1 ::

kriptobog je izjavil:

mojsterleo je izjavil:

wajdouc je izjavil:

Moja kristalna kugla pravi, da boste bili en teden tečni, trgovci bodo čakali in počasi dosegli svoje.

ŠE vedno mi nihče ni pojasnil, zakaj bom 1.1.2024 potreboval spar aplikacijo da bom lahko unovčil kupon za popust. Ker drugače je namen trgovca zlo očiten. Prisiliti uporabnika da uporablja aplikacijo, preko katere bo lahko zbiral osebne podatke kupca brez njegove vednosti. Dalo se je nekaj tudi s kartico, ampak z aplikacijo bo lažje.


Saj ne rabis. Prides s spar kartico pa s kuponom iz letaka. Ali pa pac ne koristis popusta.
Kako ste pa do sedaj koristili popuste? Kartico ste vrjetn vseeno mogl skenirat. Fizicno ali pa iz appa. Zdaj bos pac se kupon prtegnil zraven.

Če hočeš priti s kartico iz letaka, moraš dejansko skret papir od letaka vzeti v roke in prelistat. V bistvu gledat reklame.

mikhaair ::

Ameriški Target je že pred pametnimi telefoni rekel, da so sposobni glede na nakupe oz. spremenjene nakupovalne navade, dolocit noseče ženske. Še preden so same vedele. Z dokaj veliko gotovostjo. Ker se jim je spremenil okus. :)

Glugy ::

jan_g je izjavil:

Torej je po tvoje Hofer cenejši, ker nima aplikacije? Nekako dvomim, saj bi bil sicer ves čas poln kupcev.

Ne, bi bili pa ostali cenejši za tiste brez aplikacij/kartic zvestobe/pik.

starfotr ::

Hofer je zadnje čase kar konkretno dražji glede na konkurenco.

Ampak poslovalnice je treba plačat. In dividende tudi.

Ljudje imajo pa v glavi, da je to diskont. Diskont je bil takrat, ko je prišel na trg. Sedaj je žaba že davno kuhana.

Direktor špara je veselo javno razlagal in kot svojo konkurenčno prednost navajal, da kartic ne bo pri njih. Pa so gladko požrli besedo. Mislim, da se Hofer sedaj s tem hvali. Pa se najbrž ne bo dolgo, ker bodo požrli besedo. Trgovci so vedno lažnivci. Isto, kot politiki. Kupci so pa s spominom zlate ribice.

feryz ::

Off topic.
A ima hofer kje samopostrežne blagajne?
Ker v hofer ne zahajam ravno zaradi tega, njihovega gnusnega blagajniškega sistema. Vsaj v našem selu je tako. Res nagravžno.

Miki N ::

Ma hočeš nočeš je kruto dejstvo, da ogromno folka ljubi to sranje. Hec, da po mojem niti ne toliko zaradi prihranka ampak zaradi ... občutka. Nekaterim je to celo tema pogovora, šit... še mi smo temo odprli. :|

starfotr ::

Lidl jih ima. Po moje kmalu sledi tudi Hofer. Je pa to izum trgovine, da kupci delajo za njih brezplačno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

delavec44 ::

feryz je izjavil:

Off topic.
A ima hofer kje samopostrežne blagajne?
Ker v hofer ne zahajam ravno zaradi tega, njihovega gnusnega blagajniškega sistema. Vsaj v našem selu je tako. Res nagravžno.


In kaj je tako gnusnega pri tem, da ne traja pol ure kot v Mercatorju?

Master_Yoda ::

3/4 folka ki hodi v Hofer ne ve da na blagajni izdelke zmeces nazaj v kosaro/voz, in nato ko koncas gres do pulta in v miru pospravis v vrecke. Potem pa se bunijo da je pult premajhen in da prehitro izdelke skenirajo da ne folgajo v vrecke zdevati stvari ...
Dovie'andi se tovya sagain.

donvito ::

delavec44 je izjavil:

feryz je izjavil:

Off topic.
A ima hofer kje samopostrežne blagajne?
Ker v hofer ne zahajam ravno zaradi tega, njihovega gnusnega blagajniškega sistema. Vsaj v našem selu je tako. Res nagravžno.


In kaj je tako gnusnega pri tem, da ne traja pol ure kot v Mercatorju?

Nagnusno je neprimerna beseda, je pa res, da mi tiste kratke odlagalne poličke na katere ti prodajalka meče artikle, res niso všeč. Mercator ima to veliko boljše speljano.
Če pride v hofer upokojenec s polnim vozičkom robe, ti nič ne koristi hitrost blagajničarke, če on ne sfolga pospravljat robe, potem pa, da išče še drobiž za plačilo ... Bi bilo čisto vseeno, če bi lepo normalno skenirala, da ti lahko sproti pospravljaš kupljeno, kamorkoli že.

asdf_jklc ::

donvito je izjavil:


Nagnusno je neprimerna beseda, je pa res, da mi tiste kratke odlagalne poličke na katere ti prodajalka meče artikle, res niso všeč. Mercator ima to veliko boljše speljano.
Če pride v hofer upokojenec s polnim vozičkom robe, ti nič ne koristi hitrost blagajničarke, če on ne sfolga pospravljat robe, potem pa, da išče še drobiž za plačilo ... Bi bilo čisto vseeno, če bi lepo normalno skenirala, da ti lahko sproti pospravljaš kupljeno, kamorkoli že.

Če res morem it v trgovino (če baba kej pozabi povedat, ko naročim online robo) grem vedno v Hofer... ker so edini ki se migajo in je nakup hiter. Je pa fajn če sta dva (ali metanje nazaj v košaro), ker si takoj konec. V Špar, Mečkator sli Tuš ne zahajam ker mečkajo v 3pm in traja 10 let da ti 4 izdelke poskenira. Plačujem s kartico.

Zgodovina sprememb…

donvito ::

Če res morem it v trgovino (če baba kej pozabi povedat, ko naročim online robo) grem vedno v Hofer... ker so edini ki se migajo in je nakup hiter. Je pa fajn če sta dva (ali metanje nazaj v košaro), ker si takoj konec. V Špar, Mečkator sli Tuš ne zahajam ker mečkajo v 3pm in traja 10 let da ti 4 izdelke poskenira. Plačujem s kartico.

Zato pa greš na samopostrežno blagajno, kar sam vedno prakticiram. :)

IL_DIAVOLO ::

Ne vem, ce sem kdaj sel v trgovino po manj kot 10 izdelkov. To je sele izguba casa, pa magari na samopostrežni.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

nejc_nejc ::

Matr se obnašate kot da ste zaradi 15s ob 1M€.
Ko so taki za menoj, se pa res začnem obirat.:)

delavec44 ::

nejc_nejc je izjavil:

Matr se obnašate kot da ste zaradi 15s ob 1M€.
Ko so taki za menoj, se pa res začnem obirat.:)


In kaj imaš od tega? Na cesti tudi šerifa špilaš?

feryz ::

Drugi imajo samopostrežne, ne rabiš gluhih ksihtov, ki tvojo robo razbijajo, gledati.

Pri nas, v Hoferju, zraven še čakajo, da se nabere 10 ljudi v vrsti, potem pozvoni in še par minut traja, da se privleče druga do blagajne.
Ko pa se končno privleče, začne razmetavati izdelke kot da ji gre za življenje.

OK.d ::

V Lidlu imajo veliko blagajn in ponavadi deluje samo ena.
LPOK.d

solatko ::

Webmojster - Kdo ti je kriv, če si klasičen potrošnik, ki kupuje robo tam, kjer je 5%-ov oglaševano ceneje. Vzemimo recimo Leclerc. Tam se včasih dobi dejansko kaj zelo poceni, vendar je ta razlika na kartici. Grem, kupim izdelek (tehnični) za pol cene, plačam polno, potem pa drugi dan za ta znesek nakupim meso, ribe,.. pač tisto kar nujno rabim in je cena zmerna. Špar izkoristim vsak teden 25%, ko je 30% na tehnični izdelek, upokojenskih 10%, tistih v petek in soboto po navadi ne, ker imam redke nakupe 30€+. V Lidlu in Hoferju ne kupujem, ker imajo slovensko robo praviloma dražjo, kot špar, uvoženo pa najslabše možne kvalitete. Včasih so imeli kak tehnični izdelek resnično ugodno, kar že dolgo ni več.

starfotr - V Šparu sem samo letos prišparal preko 200€, samo ob tedenskih nakupih. Če to ni dovolj za kartico, potem ne vem kaj želiš.

vitranc - In kupuješ blago dvomljive kvalitete, slovensko pa preplačaš. Zakaj sploh hodiš v trgovino, kupuj pri branjevkah, na bošjem sejmu in na stojnicah ob cesti, nihče ne ponuja kartic, roba je preverjene kvalitete pa še poceni prideš skozi, če verješ.

mojsterleo - Upiral sem se Android telefonom, dokler me banka ni prisilila, da nabavim ta šit od telefona. Na srečo Realme telefoni ne nadlegujejo z nepotrebnimi in nebrisljivimi app-i. Tako pač je, da igralci diktirajo, kaj moraš vzeti, če hočeš igrat njihovo igro. Če računaš, da se bo splačalo, vzameš, sicer pustiš.

asdf_jklc - Osebno pač ne zaupam nekim tetam in stricem, da mi izbira zelenjavo, meso, olje, sladkor, moko, mleko,.... Grem v trgovino, izkoristim popuste, ki jih dobim na kartico in se ne sikiram, za kaj ponudniki uporabijo podatke, ki jih s tem dobijo. Vse reklame na elektronskih medijih neodprte romajo v spam in koš, reklame v kaselcu pa večinoma pogledam, če je slučajno na vidiku kakšna solidna cena za stvari, ki jih nameravam kupit v doglednem času. Tako sem ravno ta mesec nabavil nov TV za cca 200€ nižjo ceno, kot je bila drugje in podobno.

Glugy - Pri Tušu, Jagru, Lidlu in Hoferju niti kartice nebi pomagale, da dobiš kvalitetno robo po normalnih cenah. Zato se teh izogibam, razen za kakšno tehnično stvar s popustom.
Delo krepa človeka
««
2 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mobilna aplikacija Listek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15523621 (10253) skidoo600
»

V katerih trgovinah so dobri poceni izdelki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7711583 (8068) mojsterleo
»

Hitre blagajne Špar vs Mercator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14222773 (13352) janezvalva
»

Hofer ne fer (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26644264 (12667) darkolord
»

Pametno nakupovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411774 (9473) HappyPills

Več podobnih tem