» »

Delo od doma počasi zamira

1
2
3 4

IgorCardanof ::

Mato989 je izjavil:

Si sploh prebral zgornji prispevek? Piše kako se delo od doma zmanjsuje. Očitno tisti, ki ti plačujejo plače in ti dajejo bonuse, tega ne marajo. Ali sva brala različne članke?


Delo od doma se na big scale POVEČUJE... ja zdaj je pač bil boom med Covidom in zdaj je korekcija... ampak danes in konec leta in drugo leto bo VEČ dela od doma kot pred covidom... to je dejstvo oz. bo dejstvo postalo.


In zaton. 8-)
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

bciciban ::

feryz je izjavil:

Zato ker doma je pa baba sitna.
Pa mulci.
Pa cunje.
Sosedov pes.
...
Prideš na obisk v blok, garsonjera in tip "dela od doma" za jedilno mizo.
Zraven pa babnica špagete mlati.
Res lep prizor. In kvalitetno delo od doma.


Skoraj tako slabo kot "kreativne" odprte pisarne kjer imaš na kupu 30 ljudi od katerih jih 20 "brainstorma" medtem ko jih 10 poskuša nekaj narediti v vsem tem hrupu. Namesto vonja po špagetih imaš pa vonj švica ljudi s pomankljivo higieno. No za čas malice pa pride še vonj tune iz konzerve in kake pogrete ribe iz mikrovalovke.

Res lep prizor in kvalitetno delo iz pisarne :))

Markoff ::

LeQuack je izjavil:

To samo dokazuje kako hitro se lahko dosežene pravice ali ugodnosti izbriše, če je up to capitalists. Recimo kapitalisti bi z veseljem uvedli 10 ali več urni delavnik, če ne bi bilo večinoma zapisano v zakonih da se ne sme. Ali pa delo otrok, itd.

Pravice? Kakšne pravice? Od kdaj se delavec odloča, kje bo opravljal svoje delo, ko podpiše pogodbo z delodajalcem? Če želiš o tem odločati sam, odpri svoje podjetje in uveljavi to svojo pravico pri samem sebi, bodočem umazanem izkoriščevalskem kapitalistu. Pravico imaš le dati odpoved, če ti ni všeč lokacija dela. Ali pa ti jo bo dal kar tvoj bodoči prasec delodajalec, torej ti.

borisk je izjavil:

korelacija še ne pomeni povezanosti dogodkov...

Kako, da ne, hold IE's beer...
 IE causes killing sprees

IE causes killing sprees

Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Moe_Lester ::

Si sploh prebral zgornji prispevek? Piše kako se delo od doma zmanjsuje. Očitno tisti, ki ti plačujejo plače in ti dajejo bonuse, tega ne marajo. Ali sva brala različne članke?
Smo pa že zadnjič povedali tudi to. Da vas je nek mali %, ki je lahko doma bolj produktivnih in je potem vse boljše. Za veliko večino populacije pa to pač ne dela in nikakor ni boljše v smislu koliko se naredi.


Delo od doma se zmanjšuje v primerjavi z obdobjem med pandemijo, ko za veliko ljudi druge opcije enostavno ni bilo. Dolgoročni trend je še vedno pozitiven. Bereva isti članek, ampak en od naju ne zna pogledati širše slike.

Pa še enkrat. Interesi kapitala niso poravnani z interesi zaposlenih. Predvidevanje, da "direktor že ve kaj dela" se pogosto izkaže za brezpredmetno.

Vsi ki delate od dome in zavračate delo v pisarnah boste prvi ki jih bodo firme nadomestile ko optimizirajo delovne procese z uvajanje AI-ja. :D


Ker?

Markoff ::

Mato989 je izjavil:

Kaka je razlika če doma zlagam cote in kuham kosilo ali pa v službi v loungu bluzim s sodelavci medtem ko oni pijejo kafe... jaz vidim z vidika delodajalca ISTI SHIT, z mojega vidika pa velik plus če naredim ono prvo...

Ti si precej nekoristen delavec, saj očitno kuriš čas, za katerega te nekdo plača, ne glede na to, ali šljakaš doma ali v pisarni.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Moe_Lester ::

Seveda. Tako, kot so nekoristni vsi policaji, ki zabijajo čas, dokler ni treba leteti na intervencijo. Pa vsi vojaki, ko ni vojne. Pa dežurni zdravniki, ko ni nikogar na urgenci, pa kmetje, ko 3 mesece čakajo, da koruza zraste...

bciciban ::

IgorCardanof je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Jaz, če že od doma, sem v sobi namenjeni za to, in nikogar drugega ni doma.


Meni pa včasih tudi v kuhinji na otoku na narskem stolčku uspe narediti kakšno stvar, ki prinese not mojo letno plačo.

Razen tega da se zelo malo naredi? Ko se dela od doma, sodelavci ze ob dveh ne odpisejo vec, za odgovor rabijo vec casa, etc. pa to vidis kot zunanji opazovalec. Kaj se pa dejansko dogaja doma, pa vecina hipokritov tudi ve, sami priznati si pa ne upajo.


Smo že ugotovili, da ste nekateri nezmožni ločiti med količino dela in rezultati. Zato vas matra, da nekdo ob 2h ne odpiše.

Pretirane hinavščine pa tudi ne opažam. Mato lepo pove, da med delovnim časom zlaga cote. Tudi ostali, ki delamo od doma smo že večkrat povedali, da si brez slabe vesti vzamemo čas zase. Zanimivo, da gre to v nos večinoma random ljudem na forumih, ne pa tistim, ki nam plačujejo plače in dajejo nagrade za uspešnost, kljub zlaganju cot.


Si sploh prebral zgornji prispevek? Piše kako se delo od doma zmanjsuje. Očitno tisti, ki ti plačujejo plače in ti dajejo bonuse, tega ne marajo. Ali sva brala različne članke?
Smo pa že zadnjič povedali tudi to. Da vas je nek mali %, ki je lahko doma bolj produktivnih in je potem vse boljše. Za veliko večino populacije pa to pač ne dela in nikakor ni boljše v smislu koliko se naredi.


Ali pa nekdo noče, da se razvrednotijo nepremičnine, ker jih rabiš manj če se dela od doma ?

Leto nazaj so bili članki, kako bo delo od doma izbrisalo stotine miljard premoženja v obliki pisarniških nepremičnin.

bciciban ::

IgorCardanof je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

Ja res nekateri mešate jabolka in hruške - kot nalašč. Vsi vemo da nekatere službe NIKOLI ne bodo imele opcijo dela od doma, žal. Ampak v IT (in nekaterih ostalih branžah), kot je zgoraj opisal Mato, res ne vidim razlike med delom od doma in delom v pisarni.


Razen tega da se zelo malo naredi? Ko se dela od doma, sodelavci ze ob dveh ne odpisejo vec, za odgovor rabijo vec casa, etc. pa to vidis kot zunanji opazovalec. Kaj se pa dejansko dogaja doma, pa vecina hipokritov tudi ve, sami priznati si pa ne upajo.
Sam sem zmozen samokritike in ne bom lagal, je jasno da v pisarni nardim vsaj 2x vec. Rad pa ostanem doma, ce je treba porihtat po stanovanju, ce imam kake opravke, ce imam kake aktivnosti zgodaj popoldne ali pa se mi ne da tako delat.


Ne sodi vseh po sebi?
Če ti doma zabušavaš zakaj bi tudi ostali ?

Oz. bom tako rekel, len folk zabušava ne glede na to ali je doma ali pa v pisarni. Samo način zabušavanja je drugačen.
Seveda se pa nesposobni midlemanagement šefi bolje počutijo če majo folk v pisarni ker imajo občutek nadzore. To je pa v glavnem to.

Gambino ::

Naš tehnični direktor je naredil statistiko, kjer je rekel da se lepo vidi, da so ljudje na šihtu bolj produktivni. In se je odločil, da razen vozačev, ki imajo dlje od službe ukine delo od doma.

IgorCardanof ::

Sem tuki jaz, pa lahko rečeš ja, okej pač tipičen lenuh, vsi ostali pa pridno delamo doma in to ful produktivno.
Potem imam svojo kolege, kjer jim tudi pustijo delo od doma. In ko govorimo, kako kaj delo od doma, so zaključki zelo podobni, veliko zabušavanja in delanja drugih stvari. Ampak si rečeš, okej valda lenuhi si najdejo lenuhe za družbe, to tudi nima nobene veze kako ti in tvoji kolegi delate.
Pa potem pridemo k prejšnemu delodajalcu, kjer smo se tudi med sodelavci pogovarjali kdaj na pijači, kako gre delo od doma in spet podobni zaključki. In si rečeš, okej lenuh pač valda ima samo lenuhe za družbo in tudi najde si zaposlitev, kjer so lenuhi zaposleni?

Ali pa pač to nima veze in je to kar splošen vzorec, kako delo od doma poteka?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

LeQuack ::

Gambino je izjavil:

Naš tehnični direktor je naredil statistiko, kjer je rekel da se lepo vidi, da so ljudje na šihtu bolj produktivni. In se je odločil, da razen vozačev, ki imajo dlje od službe ukine delo od doma.


To je še najslabša možnost od vseh. Dejansko enim daje privilegije, in drugim ne. To je najboljši recept za slabo ekipo. Sicer pa noben ni rekel da so kapitalisti pametni.
Quack !

gruntfürmich ::

LeQuack je izjavil:

To samo dokazuje kako hitro se lahko dosežene pravice ali ugodnosti izbriše, če je up to capitalists. Recimo kapitalisti bi z veseljem uvedli 10 ali več urni delavnik, če ne bi bilo večinoma zapisano v zakonih da se ne sme. Ali pa delo otrok, itd.

kolikor poznam zgodovino, so te priboritve plod kapitalističnih dežel...

LeQuack je izjavil:

To je še najslabša možnost od vseh. Dejansko enim daje privilegije, in drugim ne. To je najboljši recept za slabo ekipo. Sicer pa noben ni rekel da so kapitalisti pametni.

zaenkrat še nismo iznašli boljšega sistema. žal.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

5ygmq ::

Brez potrebe se kregate, ker en govori mimo drugega in pride do izbruha favšije - res škoda, da favšija ni uporabna kot energent!

Ni vsaka aktivnost primerna za delo na daljavo in tudi vsak akter ne, če ni dovolj strokoven, izkušen, samostojen in discipliniran.

Bilo je omenjeno, da nekdo nima ticketov - zelo koristna (in karierno blagodejna!) navada je vprašati šefa, če lahko še kje pomagaš!

Hvala, tema se lahko zapre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5ygmq ()

bciciban ::

Gambino je izjavil:

Naš tehnični direktor je naredil statistiko, kjer je rekel da se lepo vidi, da so ljudje na šihtu bolj produktivni. In se je odločil, da razen vozačev, ki imajo dlje od službe ukine delo od doma.


Statistiko česa ?
Ur v pisarni ?

Naša firma že zadnjih 5 let povečuje promet in dobiček, pravzaprav je vsako leto še večja razlika na preteklo leto. In to je ubistvu tisto kar zares lastnike zanima. Očitno so presodili da jim je vseeno od kje folk dela, če so rezultati skozi strop.

IgorCardanof je izjavil:

Sem tuki jaz, pa lahko rečeš ja, okej pač tipičen lenuh, vsi ostali pa pridno delamo doma in to ful produktivno.
Potem imam svojo kolege, kjer jim tudi pustijo delo od doma. In ko govorimo, kako kaj delo od doma, so zaključki zelo podobni, veliko zabušavanja in delanja drugih stvari. Ampak si rečeš, okej valda lenuhi si najdejo lenuhe za družbe, to tudi nima nobene veze kako ti in tvoji kolegi delate.
Pa potem pridemo k prejšnemu delodajalcu, kjer smo se tudi med sodelavci pogovarjali kdaj na pijači, kako gre delo od doma in spet podobni zaključki. In si rečeš, okej lenuh pač valda ima samo lenuhe za družbo in tudi najde si zaposlitev, kjer so lenuhi zaposleni?

Ali pa pač to nima veze in je to kar splošen vzorec, kako delo od doma poteka?


Ali pa ste malo otročji ?
Saj veš tako kot v šoli, ko se "nihče ni učil" pa je vseeno pisal 4 ali 5...

Ej stari nič se nism uču, sam mal sm pogledu zvezek pre kontrolko pa kar 5 sm pisal... V resnici je pa en teden prej čepel za knjigo vsak večer po 2 uri. Samo če bi to priznal ne bi bil kul med sošolci :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

Mato989 ::

Bilo je omenjeno, da nekdo nima ticketov - zelo koristna (in karierno blagodejna!) navada je vprašati šefa, če lahko še kje pomagaš!


V večini primerov dobiš pri slovenskih lastnikih in šefih na koncu samo več dela...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Moe_Lester ::

Ni vsaka aktivnost primerna za delo na daljavo in tudi vsak akter ne, če ni dovolj strokoven, izkušen, samostojen in discipliniran.


Izkušnje, samostojnost, disciplina itd. nimajo dosti veze z delom od doma. Če so procesi ustrezno prilagojeni, lahko vsak dela na daljavo.

Bilo je omenjeno, da nekdo nima ticketov - zelo koristna (in karierno blagodejna!) navada je vprašati šefa, če lahko še kje pomagaš!


Zakaj?

Potem imam svojo kolege, kjer jim tudi pustijo delo od doma. In ko govorimo, kako kaj delo od doma, so zaključki zelo podobni, veliko zabušavanja in delanja drugih stvari.


Zabušava se veliko tudi v pisarnah. Teli tukaj so ugotovili, da pol delovnega časa ljudje zabušavajo:

https://www.worklife.news/talent/hours-...

Pandorumx5 ::

war-dog je izjavil:

Nočem več v pisarne, predvsem zaradi poti v službo in domov, ki me ubija.


Odkar se ne rabim jaz vozit vsak dan kamorkoli je to luksuz. Ni gužve, zastojev, izgube po 1 do 2 ure dnevno samo v prometu.

bciciban ::

Jaz dons delam iz pisarne, zato brez slabe vesti pišem po S-T :D

V pisarni sem pa ker imamo 2 sestanka za katere določene osebe menijo da bodo bolj pristni če se srečamo v živo.

Moe_Lester ::

Jaz dons delam iz pisarne, zato brez slabe vesti pišem po S-T :D


Ni možno. Zabušavanje in pisanje po S-T iz pisarne je v nasprotju s fizikalnimi zakoni :)

bciciban ::

Moe_Lester je izjavil:

Jaz dons delam iz pisarne, zato brez slabe vesti pišem po S-T :D


Ni možno. Zabušavanje in pisanje po S-T iz pisarne je v nasprotju s fizikalnimi zakoni :)


Fizikalni zakoni mi niso kos. HA!

djabi ::

IgorCardanof je izjavil:

Čakam na komentarje, da mi super duper slotech koderji povejo, kako doma naredijo 10x več kot v pisarni, hkrati pa še pospravijo po hiši, skuhajo kosilo in opravijo par opravkov v mestu.


Nisem koder, ampak delam na enem drugem področju. Z delom na daljavo služim kruh že od začetka 90-ih let prejšnjega stoletja. Po pravici povedano več niti ne štejem čas. Nekdaj sem nosil na pošto diskete, potem SyQuest, ZIP/Jazz in LS-120 diske, nakar CD/DVD-je, potem več nisem nič nosil, ko je bila možnost, da pride pošta ali kurir do tvojega naslova pobrati pošiljko. Odkar pa se je (ponudila) možnost nalaganja stvari na FTP strežnike pa več niti to ne. Danes pa imamo itak digitalna nebesa kar se pošiljanja datotek tiče.

Glede okolja: ima dvosobno stanovanje v najemu, otrok nimam, kuham zelo malo*, pa še to bolj ob vikendih, takrat tudi posesam sobo,

* občasno pojem kakšen burek, hotdog, hamburger, kepab ipd. na ulici, na kosilo pa hodim v eno od lokalnih gostiln.
Pričakovana življenska doba? Saj je vseeno, enkrat itak umremo (vsi).

5ygmq ::

Mato989 je izjavil:

V večini primerov dobiš pri slovenskih lastnikih in šefih na koncu samo več dela...

Drži! In povečane možnosti za senioriteto in zaupanje, ki ti omogoča več avtonomije, ko je krog zaupanja vzpostavljen, da si (želiš postati) en od stebrov ekipe. Če pa si na b2b pogodbi, pa zato, da lahko več fakturiraš :D

Moe_Lester je izjavil:

Izkušnje, samostojnost, disciplina itd. nimajo dosti veze z delom od doma. Če so procesi ustrezno prilagojeni, lahko vsak dela na daljavo.

Najbrž drži tudi to. Ampak očitno vendarle niso in jaz pišem za trenutno realnost, ne za idealno dolgoročnost, za katero vsaj jaz ne vem, kaj vse prinaša in kdaj.

Moe_Lester je izjavil:

Bilo je omenjeno, da nekdo nima ticketov - zelo koristna (in karierno blagodejna!) navada je vprašati šefa, če lahko še kje pomagaš!


Zakaj?

Glej prvi odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5ygmq ()

Moe_Lester ::

Drži! In povečane možnosti za senioriteto in zaupanje, ki ti omogoča več avtonomije, ko je krog zaupanja vzpostavljen, da si (želiš postati) en od stebrov ekipe.


Zaupanje v firmah je overrated. Podatki iz masovnih odpuščanj tehnoloških velikanov kažejo, da senioriteta praktično nima vpliva na odpuščanja. Velikokrat so zadeve precej random, včasih izbrišejo celoten oddelek zaradi spremenjenih ciljev itd.

Avtonomija je prav tako overrated, če imaš dan zapolnjen do zadnje minute.

johnnyyy ::

5ygmq je izjavil:

Drži! In povečane možnosti za senioriteto in zaupanje, ki ti omogoča več avtonomije, ko je krog zaupanja vzpostavljen, da si (želiš postati) en od stebrov ekipe.

Ambicioznim ljudem ne potrebuješ dajati dodatnega dela, saj ga bodo sami našli. Slab senior in steber ekipe je tisti, ki mora vedno imeti neko navodilo.

Pri nas se je takšne in drugačne luknje v "produktivnem delu" izkoriščalo za izobraževanje in iskanje novitet. In večini sploh ni bilo potrebno kar koli sugerirati, saj so sami vedeli kje jim manjka znanje oz. kaj bi radi osvojili.

Bi bilo pa zanimivo videti, kako je splošna "zagnanost" odvisna od branže. V SŠ so nas zaradi majhnosti razredov združili pri splošnih predmetih tako smo en razred tvorili energetiki, elektroniki in računalničarji. In med računalničarji smo imeli par posameznikov, ki so v prostem času programirali na polno, tudi pri elektroniki smo imeli nekatere, ki so v prostem času delali svega in svašta (ledice, flipflopi, atmelčki itd), pri energetiki pa neke takšne zagnanosti ni bilo.

nokken ::

Markoff je izjavil:

Pravice? Kakšne pravice? Od kdaj se delavec odloča, kje bo opravljal svoje delo, ko podpiše pogodbo z delodajalcem? Če želiš o tem odločati sam, odpri svoje podjetje in uveljavi to svojo pravico pri samem sebi, bodočem umazanem izkoriščevalskem kapitalistu. Pravico imaš le dati odpoved, če ti ni všeč lokacija dela. Ali pa ti jo bo dal kar tvoj bodoči prasec delodajalec, torej ti.

Zares je to precej odvisno kaj delas in koliko si pomemben za firmo. Verjamem da je v tvojem primeru stvar precej na suznjelastniski osnovi, glede na to kako pises, ampak to zgolj pomeni da si precej nepomemben za firmo in precej lahko zamenjljiv. Ko si enkrat malo tezje zamenljiv pa delavec postavlja pogoje. V mojem primeru imam jaz ravno tako pravico postavljati pogoje, kot jih ima delodajalec. Mogoce bos enkrat postal malo vec vreden za firmo in bos to ugotovil na lastni kozi, da se da postavljati pogoje in da nisi zgolj lastnina delodajalca, katero lahko tisto sekundo zamenja ce mu vedno in v vsem ne ustrezes. Ampak to je razlika med tistim ko moledujes ce bi te slucajno vzeli v sluzbo ter med tistim, ko te delodajalec prosi ce bi se zaposlil pri njem. Pa preden zacnes bluziti, ce bi drzalo to kar si napisal ti in ne to kar sem napisal jaz, me nihce ne bi placeval toliko kot me placuje, pa verjetno bi me odpustili ze 10 let nazaj. Glede na to, da me placujejo kolikor me placujejo in da me se vedno niso odpustili, potem nekako verjamem, da imam prav ;)

Goran's Blog ::

Sam imam 50% delo od doma.
Ne vidim razlike, razen da pridobim na času v vožnji. Ko končam sem že doma in zjutraj pol ure več spim.
Glede tega, da več naredim doma pa sploh ni res. Enako morem narediti v službi kot doma, v slžbi je edino več dejavnikov kateri te zmotijo.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Lonsarg je izjavil:

Open floor na delovnem mestu, potem pa naredi kaj. Med 15h in 17h ko je ze bolj prazno in mir naredim enako ali celo vec kot med 9h in 15h, zal.

Nasi vrli direktorji pa hitijo uvajat nazaj na lokacijo, a da bi hiteli uvajat na delovnem mestu normalne pisarne, ne to pa ne.



"Open floor" so že ugotovili, da je "fail".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

feryz ::

Mato989 je izjavil:

Tu se ne pogovarjamo o tem kaj ima kdo zastojn... tu se pogovarjamo o tem kakšna je razlika točno če na firmi sediš v loungu piješ kafe 1 uro in se pogovarjaš s sodelavci o bedarijah in small talk ali pa če doma zlagaš cote in sesaš 1 uro...
Popolnoma nobene razlike ni.
Problem je, ker ti misliš, da ti eno ali drugo pripada.
In v pisarnah je lažje take, ki tako mislijo, imeti pod kontrolo. Če delajo od doma, pa mnogo težje.
Že tvoj primer to zelo lepo to dokazuje.

dronyx ::

Jaz vidim delo od doma kot problematično. Te, ki delajo od doma težko prikličeš na telefone, sestanki s temi so zelo oteženi, saj se je potrebno usklajevati, kdaj so vsi tu. Seveda se to da izpeljat prek raznih AVK, ampak to ni isto, kot če se z nekom dobiš v živo. Delo od doma so začeli številni izkoriščati. To, da se nekdo prek računalnika registrira od kdja do kdja je delal ne pomeni nič, saj se ne vidi, kaj je dejansko naredil, poleg tega to lahko nateraš otroke ali babice da poklikajo. Tisti, ki so v službi na lokaciji, so zaradi teh bolj obremenjeni, saj morajo za njih početi vse, kar je potrebno fizično naredit.

Jerry000 ::

Kot nekdanji zagovornik za delo od doma, sem med korono okusil to stvarco. Sedaj imamo možnost za delo od doma s tem da moramo biti 1-2 dni v pisarni. Sedaj hodim v pisarno 3-4 dni na teden ker mi je veliko boljše delo v pisarni kot od doma. V pisarni maš hitrejšo interakcijo med sodelavci, od doma moraš se zmenit da se slišiš z njimi, v pisarni se to kar zgodi. Poleg tega je pa tudi "socializacija", seveda vmes še kakšno rečeš, smo le ljudje. Jaz bom rekel da mi je fino imet možnost za delo od doma.

5ygmq ::

johnnyyy je izjavil:

5ygmq je izjavil:

Drži! In povečane možnosti za senioriteto in zaupanje, ki ti omogoča več avtonomije, ko je krog zaupanja vzpostavljen, da si (želiš postati) en od stebrov ekipe.

Ambicioznim ljudem ne potrebuješ dajati dodatnega dela, saj ga bodo sami našli. Slab senior in steber ekipe je tisti, ki mora vedno imeti neko navodilo.

Še posbej povej to tistim, ki čakajo na taske in si očitno ne povečujejo možnosti za senioriteto. Task v mojem kontekstu sicer ni opis rešitve ampak zadolžitev kot enota dela za obračunavanje stroškov. Se pa spomnim, da smo imeli že neke razprave tukaj, ko smo govorili eden mimo drugega - in sicer redno zaposleni proti b2b. Ne izključujem, da imamo podobno situacijo sedaj. Zakaj se mi zdi, da se tu dosti odgovarja, brez da se razčisti v primeru dvomov? Nedvomno udobje iz redne zaposlitve :D

dronyx je izjavil:

Jaz vidim delo od doma kot problematično. Te, ki delajo od doma težko prikličeš na telefone, sestanki s temi so zelo oteženi, saj se je potrebno usklajevati, kdaj so vsi tu. Seveda se to da izpeljat prek raznih AVK, ampak to ni isto, kot če se z nekom dobiš v živo. Delo od doma so začeli številni izkoriščati. To, da se nekdo prek računalnika registrira od kdja do kdja je delal ne pomeni nič, saj se ne vidi, kaj je dejansko naredil, poleg tega to lahko nateraš otroke ali babice da poklikajo. Tisti, ki so v službi na lokaciji, so zaradi teh bolj obremenjeni, saj morajo za njih početi vse, kar je potrebno fizično naredit.

Porabljen čas za opravilo ne zagotavlja kakovosti rezultatov, dronyx, je samo obračunska enota, tako ali drugače. Razen, če ti tvoji šefi dovolijo delati 100 let en trivialen task. Tudi sestankov se ne sklicuje od enega do drugega udeleženca ampak se jih top-bottom napove, kar ne garantira 100% udeležbe.

LeQuack ::

Več ko je sestankov manj je narejenega ponavadi. Sestanki so predvsem dobrodošli za javno upravo, da jim ni dolgčas cel dan.
Quack !

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Jaz vidim delo od doma kot problematično. Te, ki delajo od doma težko prikličeš na telefone, sestanki s temi so zelo oteženi, saj se je potrebno usklajevati, kdaj so vsi tu. Seveda se to da izpeljat prek raznih AVK, ampak to ni isto, kot če se z nekom dobiš v živo. Delo od doma so začeli številni izkoriščati. To, da se nekdo prek računalnika registrira od kdja do kdja je delal ne pomeni nič, saj se ne vidi, kaj je dejansko naredil, poleg tega to lahko nateraš otroke ali babice da poklikajo. Tisti, ki so v službi na lokaciji, so zaradi teh bolj obremenjeni, saj morajo za njih početi vse, kar je potrebno fizično naredit.


Kot da pa lahko ti veš kaj dela vsako sekundo nekdo on site na računalniku
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kresnik ::

dronyx je izjavil:

Jaz vidim delo od doma kot problematično. Te, ki delajo od doma težko prikličeš na telefone, sestanki s temi so zelo oteženi, saj se je potrebno usklajevati, kdaj so vsi tu. Seveda se to da izpeljat prek raznih AVK, ampak to ni isto, kot če se z nekom dobiš v živo. Delo od doma so začeli številni izkoriščati. To, da se nekdo prek računalnika registrira od kdja do kdja je delal ne pomeni nič, saj se ne vidi, kaj je dejansko naredil, poleg tega to lahko nateraš otroke ali babice da poklikajo. Tisti, ki so v službi na lokaciji, so zaradi teh bolj obremenjeni, saj morajo za njih početi vse, kar je potrebno fizično naredit.


Če ti šef vse to dovoljuje, ne da bi te, ki doma dejansko lenuharijo poklical na en neprijeten ena-na-ena pogovor, potem nima kaj bit šef. Če ni sposoben ugotovit, koliko je efektivnega dela (ali celo bolje, produktivnosti) od vsakega zaposlenega, potem pa je nesposoben in tudi nima kaj bit šef.

Dober šef/manager bo znal razporejati delo in potem nadzorovati vse skupaj tako, da bo vedel kdo koliko dejansko naredi. Če da nekomu nalogo, ki bi ga nek zaposleni moral opraviti v maksimalno 4 urah, pa se potem ta naloga vleče cel teden, kljub temu da ni neke velike obremenitve, potem bi to moral bit že prvi red flag. Dobro, enkrat se zgodi (tudi v pisarni), če se to ponavlja nekaj časa, pa bo že treba zavrtat v takega zaposlenega, kaj se gre. Ali je len, in se mu ne da delat, ali pa je nesposoben dosečt minimalne standarde v firmi (v tem primeru pač ne more bit zaposlen na takem mestu).

Glede na to da praviš, da morajo tisti v pisarni potem pokriti še vse delo onih ki (ne-)delajo od doma... Ja kaj da fak se gre vaš manager, ker razdelitev nalog verjetno imate. Da bi tako poskusil pri nas, to be šef poklical na ena-na-ena, potem pa bolje da imaš res dober razlog, ker drugače boš nastradal.

Zato pa tudi pri nas delo od doma laufa na nivoju. Če imaš nalogo in rok za nalogo, potem mora ta naloga bit opravljena do roka, če ni res kake višje sile (kot recimo ko so ITjevci uspeli sesut analitični strežnik).

bciciban ::

Evo, sedaj gremo pa na kosilo. Sicer je uradno odmor za malico 30 minut ampak v praksi smo hitri če smo nazaj v 50ih.

Ampak važno je da smo v pisarni, ker potem zagotovo več naredimo kot od doma.

Kresnik ::

gruntfürmich je izjavil:

LeQuack je izjavil:

To samo dokazuje kako hitro se lahko dosežene pravice ali ugodnosti izbriše, če je up to capitalists. Recimo kapitalisti bi z veseljem uvedli 10 ali več urni delavnik, če ne bi bilo večinoma zapisano v zakonih da se ne sme. Ali pa delo otrok, itd.

kolikor poznam zgodovino, so te priboritve plod kapitalističnih dežel...

LeQuack je izjavil:

To je še najslabša možnost od vseh. Dejansko enim daje privilegije, in drugim ne. To je najboljši recept za slabo ekipo. Sicer pa noben ni rekel da so kapitalisti pametni.

zaenkrat še nismo iznašli boljšega sistema. žal.


Tole se mi sliši, kot da je vaš tehnični en fosil iz bivše Juge, ki je tja zlezel po senioriteti, miselno pa je obstal nekje v 90ih.

Kako je sploh meril produktivnost? Je postavil ustrezne KPIje? Je bilo vse skupaj skomunicirano zaposlenim? So bili KPIji normalizirani na trenutni obseg dela?

Na koncu pa še "rešitev" katastrofalna. Namesto da bi bila opcija dela od doma inciativa za boljšo individualno produktivnost, je vse skupaj stvar razdalje od dela; potem pa lahko en zabušava ker je iz vukojebine, tisti ambiciozni in produktivni pa vržejo stran 1,5h na dan, ker morajo v pisarno, čeprav bi mirno lahko delali (ja delali) od doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kresnik ()

111111111111 ::

bciciban je izjavil:

Tisti v pisarni gredo pa 3x na kavo in 5x na čik. Vsakič 10 minut pavze.

Nevem kako bi bilo zlaganje cunj kaj slabše kot tisto zgoraj?

Jaz med sestankom zlagam cote, brišem prah, pospravljam...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

estons ::

Kresnik je izjavil:

dronyx je izjavil:

Jaz vidim delo od doma kot problematično. Te, ki delajo od doma težko prikličeš na telefone, sestanki s temi so zelo oteženi, saj se je potrebno usklajevati, kdaj so vsi tu. Seveda se to da izpeljat prek raznih AVK, ampak to ni isto, kot če se z nekom dobiš v živo. Delo od doma so začeli številni izkoriščati. To, da se nekdo prek računalnika registrira od kdja do kdja je delal ne pomeni nič, saj se ne vidi, kaj je dejansko naredil, poleg tega to lahko nateraš otroke ali babice da poklikajo. Tisti, ki so v službi na lokaciji, so zaradi teh bolj obremenjeni, saj morajo za njih početi vse, kar je potrebno fizično naredit.


Če ti šef vse to dovoljuje, ne da bi te, ki doma dejansko lenuharijo poklical na en neprijeten ena-na-ena pogovor, potem nima kaj bit šef. Če ni sposoben ugotovit, koliko je efektivnega dela (ali celo bolje, produktivnosti) od vsakega zaposlenega, potem pa je nesposoben in tudi nima kaj bit šef.

Dober šef/manager bo znal razporejati delo in potem nadzorovati vse skupaj tako, da bo vedel kdo koliko dejansko naredi. Če da nekomu nalogo, ki bi ga nek zaposleni moral opraviti v maksimalno 4 urah, pa se potem ta naloga vleče cel teden, kljub temu da ni neke velike obremenitve, potem bi to moral bit že prvi red flag. Dobro, enkrat se zgodi (tudi v pisarni), če se to ponavlja nekaj časa, pa bo že treba zavrtat v takega zaposlenega, kaj se gre. Ali je len, in se mu ne da delat, ali pa je nesposoben dosečt minimalne standarde v firmi (v tem primeru pač ne more bit zaposlen na takem mestu).

Glede na to da praviš, da morajo tisti v pisarni potem pokriti še vse delo onih ki (ne-)delajo od doma... Ja kaj da fak se gre vaš manager, ker razdelitev nalog verjetno imate. Da bi tako poskusil pri nas, to be šef poklical na ena-na-ena, potem pa bolje da imaš res dober razlog, ker drugače boš nastradal.

Zato pa tudi pri nas delo od doma laufa na nivoju. Če imaš nalogo in rok za nalogo, potem mora ta naloga bit opravljena do roka, če ni res kake višje sile (kot recimo ko so ITjevci uspeli sesut analitični strežnik).


+1

5ygmq ::

Moe_Lester je izjavil:

Drži! In povečane možnosti za senioriteto in zaupanje, ki ti omogoča več avtonomije, ko je krog zaupanja vzpostavljen, da si (želiš postati) en od stebrov ekipe.


Zaupanje v firmah je overrated. Podatki iz masovnih odpuščanj tehnoloških velikanov kažejo, da senioriteta praktično nima vpliva na odpuščanja. Velikokrat so zadeve precej random, včasih izbrišejo celoten oddelek zaradi spremenjenih ciljev itd.

Avtonomija je prav tako overrated, če imaš dan zapolnjen do zadnje minute.

Nisem videl prej... Seveda, ko se vsa ladja/oddelek tragično potopi, da ne pomaga - mogoče edino v tem, da te drug oddelek prej utilizira ali pa imaš alternativne rešitve na dosegu. Sicer odpuščanje v Sloveniji pomeni skorajda konec sveta, v resnici pa je daleč od tega. Meni osebno se en večjih problemov redne zaposlitve zdi iluzija, da nisi več del trga, si sfokusiran v eno domeno in se ne goji ostalih veščin - če že 'provizija' delodajalca ni dovolj moteča, ker ti nosi delo na ali blizu mize.

Moe_Lester ::

dronyx je izjavil:

Jaz vidim delo od doma kot problematično. Te, ki delajo od doma težko prikličeš na telefone, sestanki s temi so zelo oteženi, saj se je potrebno usklajevati, kdaj so vsi tu. Seveda se to da izpeljat prek raznih AVK, ampak to ni isto, kot če se z nekom dobiš v živo. Delo od doma so začeli številni izkoriščati. To, da se nekdo prek računalnika registrira od kdja do kdja je delal ne pomeni nič, saj se ne vidi, kaj je dejansko naredil, poleg tega to lahko nateraš otroke ali babice da poklikajo. Tisti, ki so v službi na lokaciji, so zaradi teh bolj obremenjeni, saj morajo za njih početi vse, kar je potrebno fizično naredit.


Zaradi takih zblojenih in ignorantskih postov potem nekateri res mislijo, da je delo na daljavo manj produktivno.

1. Koga težko pokličeš na telefon? Zakaj? A imajo ljudje telefon ugasnjen? Mogoče te ignorirajo, ker jim težiš, čeprav nikjer ne piše, da se morajo s tabo pogovarjati po telefonu?

2. Kaj točno je treba usklajevati pri sestankih? A pri on-site sestankih ne upoštevaš koledarja sodelavcev? Vsak koledar ti omogoča, da vidiš kdaj so sodelavci prosti in ti predlaga termin. Če sklicuješ sestanke, ko se tebi dvigne si ti tisti, ki zbija produktivnost in uničuje delovno okolje.

3. Se strinjam, da video konference niso isto kot sestanki v živo. Video konference se običajno snema, tako, da so pogovori dokumentirani. Dela se prepis pogovorov, da lahko ostali enostavno vidijo kaj se je dogovorilo. Ne moreš prelagati odgovornosti na druge in si zmišljevati, vse je dokumentirano.

4. Se stinjam, da beleženje časa na računalniku ne pomeni nič. Zato uspešna podjetja merijo rezultate, ne čas, ki ga nekdo preživi za računalnikom. To, da se ne vidi kaj je kdo naredil je seveda neumnost prve klase. Kako točno se ne vidi ali je task narejen ali ne?

5. Številne raziskave potrjujejo, da so tisti, ki delajo od doma bistveno manj obremenjeni od ljudi, ki delajo on-site. Psihično stanje remote delavcev je boljše. Za naslednjo trditev sicer nimam raziskave, ampak osebno trdim, da je tudi fizično stanje pri tistih, ki delamo na daljavo boljše, ker imamo več časa za fizične aktivnosti.

Nisem videl prej... Seveda, ko se vsa ladja/oddelek tragično potopi, da ne pomaga - mogoče edino v tem, da te drug oddelek prej utilizira ali pa imaš alternativne rešitve na dosegu. Sicer odpuščanje v Sloveniji pomeni skorajda konec sveta, v resnici pa je daleč od tega. Meni osebno se en večjih problemov redne zaposlitve zdi iluzija, da nisi več del trga, si sfokusiran v eno domeno in se ne goji ostalih veščin - če že 'provizija' delodajalca ni dovolj moteča, ker ti nosi delo na ali blizu mize.


Podatki iz resničnega sveta kažejo, da pri odpuščanjih drugi oddelki nič bolj ne utilizirajo obstoječih zaposlenih. Odpustijo cel oddelek A in potem zaposlujejo od zunaj za oddelek B.

Alternative imaš tudi pri delu od doma, celo precej večje. Če delaš v pisarni so tvoj domet firme v krogu max. 100km stran. Če si sposoben delati na daljavo lahko izbiraš med delodajalci iz celotnega sveta.

Zgodovina sprememb…

5ygmq ::

Moe_Lester je izjavil:

Podatki iz resničnega sveta kažejo, da pri odpuščanjih drugi oddelki nič bolj ne utilizirajo obstoječih zaposlenih. Odpustijo cel oddelek A in potem zaposlujejo od zunaj za oddelek B.

Alternative imaš tudi pri delu od doma, celo precej večje. Če delaš v pisarni so tvoj domet firme v krogu max. 100km stran. Če si sposoben delati na daljavo lahko izbiraš med delodajalci iz celotnega sveta.

Aha, ti si ta, se mi je zdelo! Ne bo držalo v vseh primerih, naj opišem primer - delam jedrno b2b globalno, tudi za stranke strank za prenos znanj, mnogokrat utilizirajo drugi oddelki, ko eden izčrpa naročila, celo product managerji uredijo sami brez vpliva line managerjev. Je pa res, da na sestanku tudi direktno vprašam, če je kdo sploh product owner - in se začne včasih malo komu glas tresti in opravičevati (ne pogostokrat :) Tudi naročnikovi šefi so že porabili sami kakšen vikend, da so ugotovili, da so zahteve napisali brez poznavanja ozadja.

Tako, Moe, ne kontriraj samo zato, ker rad bereš svoje komentarje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5ygmq ()

bciciban ::

Pa sm nazaj z malce.
No kako minuto do enih smo se vrnili.

gruntfürmich ::

zato pa imajo nekateri 1× tedensko delo v pisarni, da se vse zmenijo.
sj če imaš delo od doma, ne pomeni da nisi nikoli več na 'šihtu'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Moe_Lester ::

Aha, ti si ta, se mi je zdelo! Ne bo držalo v vseh primerih, naj opišem primer


Napisal sem, "nič bolj ne utilizirajo obstoječih zaposlenih". Nisem napisal, da se to nikjer ne dogaja, da staž in status v firmi nikjer ni pomemben. Ampak številke so jasne, v povprečju zvestoba firmi zaposlenim bolj škodi kot pomaga.

255211 ::

Smešen je argument, ki ga včasih slišim (tudi od HR ljudi), da se je treba vrniti na stanje in način dela, kot je bil pred korono. Ne vem, kje so ti ljudje prespali zadnja 3 leta, ampak svet se je medtem spremenil.

In še nekaj bo neprilagodljive delodajalce udarilo po glavi. Današnja mladina brez zadržkov menja službe. Potem pa podjetja jokajo, da ne morejo dobiti ljudi. Hja, trg deluje v obe smeri.

nokken ::

255211 je izjavil:

Smešen je argument, ki ga včasih slišim (tudi od HR ljudi), da se je treba vrniti na stanje in način dela, kot je bil pred korono. Ne vem, kje so ti ljudje prespali zadnja 3 leta, ampak svet se je medtem spremenil.

In še nekaj bo neprilagodljive delodajalce udarilo po glavi. Današnja mladina brez zadržkov menja službe. Potem pa podjetja jokajo, da ne morejo dobiti ljudi. Hja, trg deluje v obe smeri.

Za nekatere zgoraj ne. Eni se vedno mislijo, da delavec nima kaj za reci ali zahtevati in da nima nobenih pravic, razen pravice da da odpoved.... pa se ta pravica je verjetno vprasljiva :))

Goran's Blog ::

255211 je izjavil:

Smešen je argument, ki ga včasih slišim (tudi od HR ljudi), da se je treba vrniti na stanje in način dela, kot je bil pred korono. Ne vem, kje so ti ljudje prespali zadnja 3 leta, ampak svet se je medtem spremenil.

In še nekaj bo neprilagodljive delodajalce udarilo po glavi. Današnja mladina brez zadržkov menja službe. Potem pa podjetja jokajo, da ne morejo dobiti ljudi. Hja, trg deluje v obe smeri.


To so pa zastareli HR-ji brez pogleda na nov svet.
Pri nas v firmi vem, da HR podpira in si želi tako možnosti dela na daljavo in se ga tudi izvaja.

5ygmq ::

Moe_Lester je izjavil:

Aha, ti si ta, se mi je zdelo! Ne bo držalo v vseh primerih, naj opišem primer


Napisal sem, "nič bolj ne utilizirajo obstoječih zaposlenih". Nisem napisal, da se to nikjer ne dogaja, da staž in status v firmi nikjer ni pomemben. Ampak številke so jasne, v povprečju zvestoba firmi zaposlenim bolj škodi kot pomaga.

Ne gre toliko za zvestobo določeni firmi ampak za strokovnost, profesionalnost in zavedanje lastne vloge v procesu. Sem tud domneval, da je tudi ta odgovor dovolj pomenski in ga ni potrebno ponavljati in da tudi ne pomeni 100% doslednosti. In izguba zaposlitve se strašno dojema v Sloveniji, ker zaposleni zlahka otopi na delovnem mestu... Imej se, se tipkamo tudi v naslednjih instancah :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5ygmq ()

Kresnik ::

nokken je izjavil:

255211 je izjavil:

Smešen je argument, ki ga včasih slišim (tudi od HR ljudi), da se je treba vrniti na stanje in način dela, kot je bil pred korono. Ne vem, kje so ti ljudje prespali zadnja 3 leta, ampak svet se je medtem spremenil.

In še nekaj bo neprilagodljive delodajalce udarilo po glavi. Današnja mladina brez zadržkov menja službe. Potem pa podjetja jokajo, da ne morejo dobiti ljudi. Hja, trg deluje v obe smeri.

Za nekatere zgoraj ne. Eni se vedno mislijo, da delavec nima kaj za reci ali zahtevati in da nima nobenih pravic, razen pravice da da odpoved.... pa se ta pravica je verjetno vprasljiva :))


Ti so najboljši. Najprej ti rečejo, da če ti kaj ni prav, lahko daš odpoved, potem res daš odpoved in se začne jok in stok in pasivna agresija, kako si zloben, pa kako ti je vseeno za firmo.

Zmajc ::

Za mikro podjetja z 3-7 zaposlenimi je za moje pojme optimalno da delo vsaj par dni na teden poteka on site. Vseeno se hitreje in lažje zmeniti če sodelavci sedijo en zraven drugega.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo od doma se v Sloveniji očitno (še) ne bo uveljavilo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33747209 (13043) Baja
»

Microsoftova raziskava: šefi menijo, da zaposleni pri delu od doma niso produktivni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13211562 (5872) kuall
»

Applovi zaposleni se, tokrat zares, vračajo v pisarne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
16417056 (10809) Mike_Rotch
»

Za razliko od konkurence Google ne bo omogočal stalnega dela od doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8817977 (13857) LeQuack
»

Tudi Hewlett-Packard ukinja delo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
4711802 (9262) antonija

Več podobnih tem