» »

Amazon.de od kje je prodajalec

Amazon.de od kje je prodajalec

Laki_ laik ::

Iz amazon.de sem naročil neko zadevo in sedaj sem dobil iz pošte glede carine. A se da kje videt od kje je prodajalec da nebi drugič zopet naj...l glede tega?
Hvala
Lp

Ganon ::

tikitoki ::

Lahko kliknes na prodajalca, kjer ti izpise nekaj podatkov. Kar ne zagotavlja, da je posiljka odposlana iz istega naslova.

Pithlit ::

Sej ti tam piše "dispatches from...".
Life is as complicated as we make it...

tikitoki ::

Pithlit je izjavil:

Sej ti tam piše "dispatches from...".


Funkcionalno pismeni vemo, da navedjo ime prodajalca in ne lokacije s katere je posiljka odposlana.

Pithlit ::

tikitoki je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Sej ti tam piše "dispatches from...".


Funkcionalno pismeni vemo, da navedjo ime prodajalca in ne lokacije s katere je posiljka odposlana.

Ostali pa vemo da če piše "Amazon" bo ziher iz EU. Vemo tudi da "dispatches from" piše iz kje bo poslano... ime prodajalca je pa navedeno pod "sold by".

Ampak mi smo ostali. 'funkcionalno pismeni' ste očitno prav specialno brihtni. Mogoče je šlo že čez...
Life is as complicated as we make it...

tikitoki ::

Ja, ziher, k je izdelek prodajal Kitajc in je bila dostava 1-2 meseca, ni niti slucajno pisalo od kje bo odposalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Tody ::

Nima veze, plačaj carino potem pa zahtevek na Amazon pa naj ti povrnejo stroške

Magic1 ::

Pod dispaches from, sold by in return piše:
For further information, company details, terms and conditions, and cancellation rights, please click on the seller's name.

Klikneš na sellerja, če ni Amazon in pod feedbackom piše iz kje je in kako pošilja.
Je potrebno mal pozornosti, če ni poslano od Amazona, večina kar je.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Thomxy ::

Sicer je off topic, ampak na eBayu je en angleški prodajalec, ki naj bi pošiljal z Anglije, pa sem ga vprašal in je rekel, da dejansko pošilja s Poljske.
Vprašaj...

Laki_ laik ::

Sedaj kar je pač je in bom plačal to carino in dvd. Me je izučilo da bom drugič bolj pozoren preden naročim. Je pa prodajalec iz Švice.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

To bi blo mal Amazon za po prstih. Ne bi jim bilo težko uvest, da mora prodajalec jasno navedit od kje bo poslano. Probaj zahtevat vračilo za te stroške. Bolj za to da vidimo, kako bodo odgovoril.
Magic

mtosev ::

Meni se je enako zgodilo ko sem na DE kupil nekaj, prodajalec pa je bil iz ZDA. Dodatno sem plačal 2.9€.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kixs ::

Laki_ laik je izjavil:

Sedaj kar je pač je in bom plačal to carino in dvd. Me je izučilo da bom drugič bolj pozoren preden naročim. Je pa prodajalec iz Švice.


Svica je itak izven EU. Kaj bos placal je odvisno kaj si kupil in za kaksen znesek. Lahko samo DDV.

Laki_ laik ::

Ni nek znesek. Je kolekcija 4k blu rayev v znesku 40,39€.V dobri veri da kupujem iz amazona.de sem brez preverjanja naročil. Očitno bo potrebno od sedaj naprej vedno preverjat.Iz amazona.de kupujem že čez 10 let in nikoli do sedaj nisem imel tega sr...a.

kixs ::

Placal bos DDV (22% od celotne kupnine) in stroske carinskega posredovanja (cca 5€).

Laki_ laik ::

Danes sem dobil mail da imam za plačilo "neposredno carinsko zastopanje do 150€". Torej plačati moram 3,25€ in to je vse. Zakaj je sploh bil potreben pregled če niti davka ni treba plačat. Mi lahko kdo razloži?

darkolord ::

Treba je bilo vložiti carinsko deklaracijo in izpeljati uvozni postopek. Davek si plačal že ob nakupu, zato ga ni bilo treba plačati ponovno.

zavajon ::

Laki_ laik je izjavil:

Sedaj kar je pač je in bom plačal to carino in dvd. Me je izučilo da bom drugič bolj pozoren preden naročim. Je pa prodajalec iz Švice.

Meni se zdi, da imata EU in Švica sklenjen prostotrgovinski sporazum, v tem primeru ni carine za uvoz iz Švice.
Seveda pa je lahko prodajalec iz Švice, pošilja pa iz Kitajske ;)

svecka ::

zavajon je izjavil:

Laki_ laik je izjavil:

Sedaj kar je pač je in bom plačal to carino in dvd. Me je izučilo da bom drugič bolj pozoren preden naročim. Je pa prodajalec iz Švice.

Meni se zdi, da imata EU in Švica sklenjen prostotrgovinski sporazum, v tem primeru ni carine za uvoz iz Švice.
Seveda pa je lahko prodajalec iz Švice, pošilja pa iz Kitajske ;)


Ne drži, jaz sme moral lepo plačat davek za izdelek iz švice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052318740 (63825) Karen
»

Nakup preko Amazona.uk

Oddelek: Pomoč in nasveti
142883 (1788) [SkA]

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101572 (46119) Tilen

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094630 (71495) Tilen
»

Čas dostave - pošta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115712 (14653) darkolord

Več podobnih tem