» »

Liga Nova KBM, Liga prvakov, ABA, Eurocup, Evroliga 2023/24

Liga Nova KBM, Liga prvakov, ABA, Eurocup, Evroliga 2023/24

Groot ::

Res vidiš COL na 3. ali 4. mestu v ABA ligi? Sam jih vsaj zaenkrat ne vidim blizu top 4. Moja ocena zaenkrat je da sta Zvezda in Partizan razumljivo daleč pred vsemi, potem sledi Budučnost, za njo pa bi nekje postavil kar SC Derby. Res je da sicer pričakujem nihanje tudi pri njih, ampak se mi zdi da bi s to neobremenjenostjo glede rezultata lahko bili prijetno presenečenje tudi skozi celotno sezono. COL pa potem borba nekje za 5. ali 6. mesto, kjer pričakujem strnjen krog ekip (COL, Igokea, Mornar če se približno sestavijo, Zadar).

Kurzweil ::

Če sem natančen, vidim COL na 4. mestu. Ekipe, ki delajo z mladimi, bodo precej nihale, torej Mega, FMP, SC Derby... jaz Mornar sicer vidim višje, kot sem jih še pred tednom dni, pa bi vseeno govoril o nekem 10-11. mestu za ta črnogorski klub. Vidim nekako Zadar precej visoko. Torej takole pavšalno... vrh definitivno PAR in CZV, potem BUD, potem COL, potem pa gnečo med 5. in 9. mestom Zadrom, Mego, Igokeo, Krko, Borcem... FMP vidim precej nižje, kot zadnja leta... nekje pri dni Split in povsem na dni Cibono, ki sploh ni tako slaba, ampak mislim, da bodo udarilo nezadovoljstvo in problemi zaradi plač...

Bo pa pri COL treba videt, kako bo stvar izgledala, ko bodo polno v pogonu še Murić, Radičević in Radović. Največji faktor pa bo, če bo Matković zdrav, ker drugače se stvar radikalno spremeni, za kar je velika možnost. Nekako imam občutek, da bo Olimpija med sozono še pripeljala kakšnega centra! Tudi sicer bo veliko odvisno od poškodb, ker je ekipa sestavljena iz precej igralcev, ki so nagnjeni k poškodbam.

SC Derby je ena zanimiva zgodba in tudi Žaklju privoščim, ampak mislim, da tista superpokalna zmaga ni povsem realen pokazatelj, kje bo ta ekipa letos, vseeno pa jih vidim nekje proti zgornjem delu lestvice.

Evo, malce za zabavo:

1. Crvena Zvezda
2. Partizan
3. Budučnost
4. Olimpija
-------------
5. Igokea
6. Zadar
7. SC Derby
8. Krka
9. Mega
10. FMP
-------------
11. Mornar
12. Borac
13. Split
14. Cibona

Itak je treba še videt par tekem, Partizan bo še tako pripeljal 2 igralca fix... pa tudi ostali bodo verjetno še kaj kadrovali, verjetno se še kdo vrne po poškodbah... so pa ekipe, pri katerih lahko ena poškodba spremeni res veliko... recimo Matković pri COL, Kamenjaš pri SCD, Božič pri ZAD... recimo pri FMPju je precej dodal Besson, ki je podpisal pred dnevi...

Od 5. do 10. mesta je praktično možno premetavat poljubno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Matheus ::

Imam občutek, da bo letošnja sezona spet životarjenje Olimpije. V ABA ligi sta finalista znana že danes. Budućnost se mi zdi trdno na tretjem mestu, potem kar nekaj razkoraka in Olimpija/Igokea, potem pa še ostali. Je pa vsako leto kakšno presenečenje, ki se bori za četrto/peto mesto.

Glede EuroCupa pa tudi nisem lih optimističen. Za vrh v skupini se bodo verjetno borili Joventut, Hapoel, Paris. Pred nami vidim tudi Venezio in Prometey, mi se pa potem borbamo tam z Londnom, Hamburgom, Bešiktašom in Wolvsi za to 6. mesto, ki še vodi naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Groot ::

Uf danes pa porcija za SLO klubsko košarko. Tole je ena sama katastrofa. Kaj več niti nima smisla komentirati.

Kurzweil ::

@Groot, ja, ni bilo tole lepo gledat... saj je jasno, da je razlika v proračunu/rosterju ekip velika, ampak če gre kaj zamerit, je to dejstvo, da sta obe ekipi res zgodaj obupali, ni bilo nobene prave želje.

Krka ima naprimerljivo manjši proraču in nista igrala Cousins in Strgar, kar bi verjetno vendarle naredilo razliko, sploh ker Špan kot edini organizator igre ni imel dneva. Bo pa tole očitno kar stalnica pri Cousinsu, saj kot je komentator včeraj omenil, je zaradi taiste zadnje lože možakar že lani 3 imel težave... pri COL pa nekak ni pravega alibija, se mi tudi sicer zdi, da s tem Radičevićem ne bo kruha... COL bo v ABA ligi še nekako zmogla, s tem da v Eurocupu res ne vidim možnosti, da se uvrstijo na tistih 6 mest, ki vodijo v 2. del tekmovanja.

Sc0ut ::

Kurzweil je izjavil:

@Groot, ja, ni bilo tole lepo gledat... saj je jasno, da je razlika v proračunu/rosterju ekip velika, ampak če gre kaj zamerit, je to dejstvo, da sta obe ekipi res zgodaj obupali, ni bilo nobene prave želje.

Krka ima naprimerljivo manjši proraču in nista igrala Cousins in Strgar, kar bi verjetno vendarle naredilo razliko, sploh ker Špan kot edini organizator igre ni imel dneva. Bo pa tole očitno kar stalnica pri Cousinsu, saj kot je komentator včeraj omenil, je zaradi taiste zadnje lože možakar že lani 3 imel težave... pri COL pa nekak ni pravega alibija, se mi tudi sicer zdi, da s tem Radičevićem ne bo kruha... COL bo v ABA ligi še nekako zmogla, s tem da v Eurocupu res ne vidim možnosti, da se uvrstijo na tistih 6 mest, ki vodijo v 2. del tekmovanja.


Špan včeraj ni mogel prodirat, razlika je bila očitna. Prav tako nima step backa in šuta za 3. Že ko ga gledaš, vidiš da je 30% manj natreniran kot Štipčevič.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Kurzweil ::

Je pa tudi malce nehvaležno, da se ga je takole postavilo v čevlje Stipčevića. Včeraj bi bil zlata vreden Cousins, ki pa resnično upam, da ne bo imel tudi letos toliko težav s poškodbami.

Bi pa morala Olimpija v naslednjem krogu doma premagat Split, čeprav bo slednji precej trdovraten, sploh če vzamemo v obzir formo Cedevite Olimpije. Krko pa čaka še ena težka tekma, gostovanje pri Budučnosti.

2dark ::

Po medenih zacetnih letih Tedeschija in propadle olimpije se pocasi vse kotali v to smer, da bo Tedesci dvignil roke.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Matheus ::

2dark je izjavil:

Po medenih zacetnih letih Tedeschija in propadle olimpije se pocasi vse kotali v to smer, da bo Tedesci dvignil roke.


Vir? Ker kolikor je meni znano, nima Tedeschi trenutno nobenih namenov zapustiti Ljubljane.

2dark ::

Matheus je izjavil:

2dark je izjavil:

Po medenih zacetnih letih Tedeschija in propadle olimpije se pocasi vse kotali v to smer, da bo Tedesci dvignil roke.


Vir? Ker kolikor je meni znano, nima Tedeschi trenutno nobenih namenov zapustiti Ljubljane.


Nizanje proracuna iz 5 milijonov na 3 milijone je menda za okras.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Matheus ::

2dark je izjavil:

Matheus je izjavil:

2dark je izjavil:

Po medenih zacetnih letih Tedeschija in propadle olimpije se pocasi vse kotali v to smer, da bo Tedesci dvignil roke.


Vir? Ker kolikor je meni znano, nima Tedeschi trenutno nobenih namenov zapustiti Ljubljane.


Nizanje proracuna iz 5 milijonov na 3 milijone je menda za okras.


Še enkrat te sprašujem. Kdo ali kaj je vir, da bo Tedeschi dvignil roke nad projektom? Res me zanima, ker se tako ravno slučajno redno družim z osebo, ki do ponatankosti pozna razmere v klubu in vem, da to absolutno ne drži.

Ne razumem, kaj imaš od tega, da zavajaš? Letošnje nižanje proračuna nima nikakršne veze s potencialnim odhodom Tedeschija.

2dark ::

Matheus je izjavil:



Še enkrat te sprašujem. Kdo ali kaj je vir, da bo Tedeschi dvignil roke nad projektom? Res me zanima, ker se tako ravno slučajno redno družim z osebo, ki do ponatankosti pozna razmere v klubu in vem, da to absolutno ne drži.

Ne razumem, kaj imaš od tega, da zavajaš? Letošnje nižanje proračuna nima nikakršne veze s potencialnim odhodom Tedeschija.


vSi , ki želijo rezulatate vlagajo vsako leto več. Če se niža proračun pomeni, da ni zaupanja v projekt. Je pa res, da lepo pere denar skozi klub.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Danes pa verjetno še ena streznitev, namreč ob 18:30 gosti španski Joventut, enega izmed favoritov tega tekmovanja... v naslednjem krogu pa sledi tekma proti Bešiktašu, ki je v prvem krogu tega tekmovanja celo premagal Joventut v gosteh. Nič kaj hvaležno obdobje za Cedevito Olimpijo.

Če drugega ne, bodo vsaj v ABA ligi naslednjo tekmo igrali doma proti Splitu, ta zmaga je nujna, kar pa ne pomeni, da bo tekma lahka. Mogoče sem pred dnevi Split kar malce odpisal, po dveh tekmah v ABA ligi in po tekmah v hrvaškem prvenstvu moram rečt, da delujejo precej bolje, kot sem sprva pričakoval.

Matheus ::

2dark je izjavil:

Matheus je izjavil:



Še enkrat te sprašujem. Kdo ali kaj je vir, da bo Tedeschi dvignil roke nad projektom? Res me zanima, ker se tako ravno slučajno redno družim z osebo, ki do ponatankosti pozna razmere v klubu in vem, da to absolutno ne drži.

Ne razumem, kaj imaš od tega, da zavajaš? Letošnje nižanje proračuna nima nikakršne veze s potencialnim odhodom Tedeschija.


vSi , ki želijo rezulatate vlagajo vsako leto več. Če se niža proračun pomeni, da ni zaupanja v projekt. Je pa res, da lepo pere denar skozi klub.


Razumem, torej nimaš vira? Zdaj celo pranja denarja obtožuješ. Brez dokazov seveda :D

2dark ::

Matheus je izjavil:


Razumem, torej nimaš vira? Zdaj celo pranja denarja obtožuješ. Brez dokazov seveda :D

Ko si bogat, gledaš na vsak cent, da ga ne daš državi..

Ne rabim vira. Jaz ti povem, kaj se bo zgodilo s klubom v naslednjih letih. ŽIvotaril bo, brez vizije, zmanjšanje denarja.. Potem sledi prodaja novim lastnikom, da še oni malo denarja operejo skozi njega.

Očitno vam spomin bolj slabo dela, kjer je bil ljubljanski klub 2018.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Matheus ::

2dark je izjavil:

Matheus je izjavil:


Razumem, torej nimaš vira? Zdaj celo pranja denarja obtožuješ. Brez dokazov seveda :D

Ko si bogat, gledaš na vsak cent, da ga ne daš državi..

Ne rabim vira. Jaz ti povem, kaj se bo zgodilo s klubom v naslednjih letih. ŽIvotaril bo, brez vizije, zmanjšanje denarja.. Potem sledi prodaja novim lastnikom, da še oni malo denarja operejo skozi njega.

Očitno vam spomin bolj slabo dela, kjer je bil ljubljanski klub 2018.


No, samo to sem želel od tebe slišati. Da so tvoje izjave tvoje mnenje, ne pa tudi dejansko stanje.

Zdaj, kaj pomeni zate životarjenje? Kot je predhodnik omenil, se mi v ABA ligi žal finančno ne moremo kosati s Partizanom in Crveno Zvezdo. Tam enostavno črpajo finančna sredstva iz državne blagajne in preko ostalih virov. Kakšno letno plačo igralca lahko odplačajo tudi s sezonskimi kartami. To pri nas je denimo misija nemogoče.

Smo in bomo soliden klub na EuroCup ravni. Če bo vmes kakšna res dobra generacija, so šanse za tisto eno leto v Evroligi in to je to. Itak se evropska košarka zapira in stanje ni enako kot 20 let nazaj. Evroliga sedaj gleda samo na revenue in velika tržišča - celo Dubaj. Še dobro, da se pri nas najde en Tedeschi, da lahko gledamo vsaj tolikor kolikor kvaliteten klub, čeprav so trenutno rezultati slabi in verjetno letošnja sezona ne bo ravno lepa za pogledat.

Če, pa ti pričakuješ, da bo kdo pri nas vlagal milijone kot v Beogradu, za izgradnjo F4 ekipe, potem pač znižaj pričakovanja. Ni razloga, da bi kdorkoli v Ljubljani (ali Sloveniji) metal toliko keša v katerikoli športni klub. Slovenci s(m)o pa itak narod, ki najraje vse skupaj skurcamo, odženemo folk, potem ko smo pa res v buli se pa sprašujemo zakaj je tako. Ker mi smo le Slovenija. Dvomilijonska velesila, ki mora imeti klub v finalu lige prvakov, na F4 Evrolige itn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Kurzweil ::

Duško Ivanović ni več trener Crvene Zvezde

Kurzweil ::

Ima pa Zvezda že tudi novega trenerja, to je
Ioannis Sfairopoulos, ki je nazadnje vodil Maccabi in Olympiacos... gledam pa na vseh mestih in krajih, si je folk blazno želel, da pride nazaj Dejan Radonjić, ki je trenutno brez kluba.

Včeraj ob 17:00 je Krka kar malce grdo izgubila proti Zadru, sem pričakoval boljši odpor... Ljubljančane pa danes ob isti uri čaka tekma v gosteh proti Igokei, torej zelo pomembna tekma, sej gre recimo za eno od tistih ekip, ki se bodo borile za top 6 mest v ligi ABA.

Matheus ::

Kurzweil je izjavil:

Ima pa Zvezda že tudi novega trenerja, to je
Ioannis Sfairopoulos, ki je nazadnje vodil Maccabi in Olympiacos... gledam pa na vseh mestih in krajih, si je folk blazno želel, da pride nazaj Dejan Radonjić, ki je trenutno brez kluba.


Huh kje pa si to bral, da so si želeli Radonjića? Večina se je bala prav njegove morebitne vrnitve. Ubistvu so kar nekoliko jezni in razočarani, da so odslovili Ivanovića. Tudi Giedraitis je prišel predvsem zaradi trenerja.

Kurzweil ::

Nazadnje na FB strani ABA lige, FB strani Crvene Zvezde.

Kot GM je sier težko tole... že lani so pričakovali več, letos je predsednik zvezde začel sezono z besedami, da je cilj top4 v Evroligi. Treba je nekaj ukrepat, preden bo prepozno... sicer bolj šank debata, ampak precej berem tudi to, da je Ivanović "preveč" teral Teodosića, ki se mu na treningih ni dal... da pa je odšel Ivanović v veliki meri tudi zaradi Teodosića.

Jaz bi za Giedraitisa rekel, da je verjetno še ena najbolj svetlih točk Zvezde letos.

Matheus ::

Kurzweil je izjavil:

Nazadnje na FB strani ABA lige, FB strani Crvene Zvezde.

Kot GM je sier težko tole... že lani so pričakovali več, letos je predsednik zvezde začel sezono z besedami, da je cilj top4 v Evroligi. Treba je nekaj ukrepat, preden bo prepozno... sicer bolj šank debata, ampak precej berem tudi to, da je Ivanović "preveč" teral Teodosića, ki se mu na treningih ni dal... da pa je odšel Ivanović v veliki meri tudi zaradi Teodosića.

Jaz bi za Giedraitisa rekel, da je verjetno še ena najbolj svetlih točk Zvezde letos.


V kolikor se je vodstvo Zvezde odločilo za Teodosića pred Ivanovićem, so še bolj neumni. Miloš je bil že pri Virtusu dostikrat največji hendikep ekipe (vsaj na tistih tekmah, ki sem jih spremljal). Sej nimaš kej, človek je pač star.

Radonjić zna postaviti dobro obrambo in to je to. Za nameček ima še ogromno težav pri sporazumevanju s tujci, saj je njegova angleščina res zelo slaba. Pri Panathinaikosu je imel ene dva-tri prevajalce poleg. Kako se je končalo vemo. On je izvrsten "krizni" trener, če ima v ekipi 10 Srbov oz. srbsko-hrvaško govorečih igralcev.

Bo pa v četrtek na sporedu tekma Evrolige Partizan - Zvezda. Bomo videli, če bo šok terapija menjave trenerja delovala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

2dark ::

Še ena prečudovita predstava hrvašega kluba.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Matheus ::

2dark je izjavil:

Še ena prečudovita predstava hrvašega kluba.


Tako kot včeraj slovenskega kluba, ki prav tako igra v Evropi? Aja ne...

2dark ::

Matheus je izjavil:



Tako kot včeraj slovenskega kluba, ki prav tako igra v Evropi? Aja ne...


Kateri klub s slovensko licenco je to?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Hm, da se vama da... js obema privoščim... sta pa oba kluba odigrala pod kritiko tokrat... bo čas za rivalstvo v državnem prvenstvu, kdo ve, mogoče tudi borba za 8. mesto v ABA ligi, za oba kluba, če sem malce žleht...

rafkocare ::

Kurzweil je izjavil:

Hm, da se vama da... js obema privoščim... sta pa oba kluba odigrala pod kritiko tokrat... bo čas za rivalstvo v državnem prvenstvu, kdo ve, mogoče tudi borba za 8. mesto v ABA ligi, za oba kluba, če sem malce žleht...


Točno to je domet COL letos, borba za 8. mesto ABA lige in doma tepežkanje s Krko, ki pa zna dobiti DP letos, me zanima, kaj bi se potem zgodilo s COL? Še 3. klub v španovijo?

2dark ::

rafkocare je izjavil:



Točno to je domet COL letos, borba za 8. mesto ABA lige in doma tepežkanje s Krko, ki pa zna dobiti DP letos, me zanima, kaj bi se potem zgodilo s COL? Še 3. klub v španovijo?


Če bo potrebno, bo Zoki sponzoriral z državnim proračunom. Olimpija ne more propadit.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

rafkocare ::

Če vzamejo Prleta je vseeno, če nazaj pride še Omić, bo vsaj ena solidna petorka za ABA ligo...

Kurzweil ::

Bi bilo fino imet Prepeliča pri Olimpiji, fant je še vedno nekje na Evroligaškem nivoju, če le ni težav s poškodbami. Meni je Omića malce žal, pa sem že večkrat o tem pisal, pa tudi zavedat se je treba dejstva, kje je Olimpija in kakšen budget ima, v teh okvirjih je Omić dober center.

Bi bilo zanimivo videt v isti ekipi Rupnika, Blažiča, Prepeliča, Dragiča, Omiča in Muriča. Bi pa Pipana ali Sagadina honorarno zaposlil, za kafana control, pa bi bil problem rešen :D

Počasi bo treba tudi katerega izmed tujcev odrezat...

Matheus ::

Kurzweil je izjavil:


Počasi bo treba tudi katerega izmed tujcev odrezat...


Močno dvomim, da bo Prepelič do konca sezone v Olimpiji.

Kawhi ::

Jones mene res ne prepriča, tudi Armand ne.

Matheus ::

Matheus je izjavil:

Kurzweil je izjavil:


Počasi bo treba tudi katerega izmed tujcev odrezat...


Močno dvomim, da bo Prepelič do konca sezone v Olimpiji.


In tudi nebo. Podpisal do konca koledarskega leta 2023 (torej ne sezone).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Kurzweil ::

Zvezda se je kar namučila proti FMPju...

Mega pa zaenkrat vodi Partizan z rezultatom 50:31, po 2 odigranih minutah v 3. četrtini

Kurzweil ::

Mega - Partizan 88:86

Zmaga za Mego po "avtokošu" Partizana, natančneje Uroša Trifunovića. Zanimiva tekma, tight končnica. Je pa več kot zanimivo gledat te fante iz Mege, ki posedujejo res velik talent. Bo res zanimivo videt naslednja leta, kako bo šlo z recimo Jelavićem, Đurušićem in seveda Topićem, če naštejem samo nekatere. Pri Topiću je res neverjetno, s kakšno samozavestjo igra, pri pred ne dolgo dopolnjenimi 18-imi leti. Si sploh ne znam predstavljat Obradovića v teh trenutkih v garderobi...

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

Bi bilo fino imet Prepeliča pri Olimpiji,


Prepelič podpisal za Olimpijo :)
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Iz Cedevite Olimpije menda odhaja Sean Armand, bo tole kar pravilna poteza. Zgleda je v klubu padlo par krepkih, kar mogoče priča tudi 15 skokov Jonesa na zadnji tekmi Olimpije.

Sicer pa danes Olimpija gosti Prometey, več kot pomembna tekma oz. nujna zmaga, sicer bi počasi tale sezona v Eurocupu že šla v vode, ko bo težko, da ne rečem skorajda nemogoče pridet med top 6. Bo pa med drugim za Promotey igral Sanon, seveda bivši član Olimpije.

Matheus ::

Težka tekma bo tole danes. Prometey je bil lani 3 pike stran od finala EuroCupa. Letos so zaenkrat v nekoliko slabši formi. Je pa tole res "must win" tekma. Tekmo bo sicer morda bodil pomočnik trenerja Turchetto. Glavni trener naj bi imel določene zdravstvene težave. Verjetno viroza, ki v tem trenutku na polno razsaja.

Igra pa za Ukrajince poleg Sanona tudi Marcus Keene, še en bivši član Olimpije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Kurzweil ::

Ravno prižgem prenos... gledam možakarja, ki angleško komentira Olimpijo, zdi se mi znan, pa še to zelo dobro govori angleško, v primerjavi s povprečno angleščino v Italiji. Sem prav pogledal za nazaj, pa še možakar v studiu ni znal povedat kdo je, je rekel, pomočnik trenerja.

Sicer pa ja, težka bo tale tekma, ampak preprosto morajo tole zmagat, ni bolj groznega, kot po "parih" tekmah vedet, da imaš še minimalne možnosti za top6, potem pa zadnjo tretjino po možnosti igrat, ko že veš, da se ne boš uvrstil med top6.

Škoda, da ni kakšnega gledalca več... imam dober občutek za danes, da bodo zmagali.

Mimogrede, Danilo Tasić je okrepil Borac, sem bil presenečen, da še ni imel kluba. Bi pa bil možakar dober tudi za Krko in Olimpijo, ne rečem, da je nek superstar, ampak zna biti zelo hvaležen in na trenutke zrel in borben košarkar. Sploh ne dvomim, da bo po indexu spet v vrhu lige, po drugi strani pa tole verjetno pomeni, da Đoko Šalić verjetno odhaja, ker ni pokazal pa prav nič.

Kurzweil ::

Za Partizan je podpisal Bruno Caboclo, kar se je govorilo praktično že od Svetovnega prvenstva v košarki.

Sicer pa ravno igra Cedevita Olimpija proti Venecii, zaenkrat zgleda še kar solidno, mogoče pa pridejo danes do prve zmage v tej sezoni Eurocupa.

Groot ::

No pa je katastrofalno vodenje klopi COL odneslo še to priložnost za zmago. Toliko trenerskih napak pa že dolgo nisem videl v zaključku tekme. Najprej učinkovito shladiš danes ekstra vročega Sowa, ki je v prvem polčasu končno pokazal zakaj je v ekipi. Nato Matkovića rotiraš tako čudno, da se niti ogreti ne more, nakar ga v ključnih trenutkih povsem pozabiš na klopi. Stewart, ki danes ni mogel zadeti bazena, igra praktično največ od vseh. Res povsem brezveze zapravljena zmaga.

Kurzweil ::

Tole je res škoda, da niso zmagali, ker so imeli zmago na pladnju... bo pa ena velika tema, ko/če po novem letu odide Prepelič. Morem res pohvalit, kak tip razigrava, glede na to da je šuter, je res noro. Še posebej ta pick and roll Matkovića, ki je dober ravno v tem, pa v deljenju blokad, potem pa se, kar se mene tiče, tudi konča vse kar se njegovih kvalitet tiče.

Ko sem že ravno včeraj omenil Cabocla, ki bi sicer moral igrati za Venezio, pa te tekme ni več odigral, ker seveda odhaja v Partizan. Glede na to, da je bila Venezia prepričana, da ga ne da oz. je spretno nabijala ceno Partizanu, me res zanima, koliko fičnikov je ta beograjski klub na koncu odštel za tega košarkarja, ki je na Svetovnem prvenstvu res igral dobro. Ima pa Partizan na visokih položajih zdej pa že kar gužvo... Kaminsky, Koprivica, Smailagić, Leday, Vukčević... tu bodo kar precej brez minut ostali predvsem Smailagić, Vukčević in deloma Koprivica oz. bodo več verjetno igrali v ABA ligi...

Kurzweil ::

Komu znano, kako je z Matkovićem? Se je na tekmi proti Venezii kaj resneje poškodoval? V tem primeru, bi bil to res ogromen problem za Cedevito Olimpijo, no, ža tako bi rekel, da so v precej težkem položaju.

Kawhi ::

Žakelj trener Budučnosti

Kurzweil ::

V SC Derbyju pa ga je zamenjal Dejan Jakara

Sicer pa lahko videt zmago Krke proti Megi, danes ob 17:30 pa tekma Olimpija Partizan v Stožicah.

Kurzweil ::

Andrej Žakelj je debitiral kot trener Budučnosti z zmago 98:96 proti italijanskem Trentu.

Olimpijo danes ob 20:30 čaka gostovanje pri London Lionsih.

Miha Lapornik pa dobro igra za španski Burgos

Začel pa se je tudi U19 turnir v ligi ABA... včeraj zmaga za Krko in poraz za Olimpijo.

Kurzweil ::

Partizan bi se naj bojda precej resno zanimal za Yogija Ferrella...

Groot ::

Zaradi ne preveč blesteče obrambe si ga ravno ne predstavljam pod Obradovićem.

Kurzweil ::

Groot je izjavil:

Zaradi ne preveč blesteče obrambe si ga ravno ne predstavljam pod Obradovićem.


Tudi jaz težko... verjamem pa, da iščejo organizatorja igra... ker od Jaramaza ni veliko, Dozier in Avramović pa sta izmenjaje poškodovana...

Bo pa v prihajajočem krogu ABA lige zanimivo videt gostovanje COL pri Budučnosti, kjer je, kot itak že veste, trener Andrej Žakelj, pri katerem se mi vedno bolj zdi, da bi bil neprimerljivo boljša izbira, kot Pianigiani.

Kurzweil ::

Filip Petrušev se vrača v Evropo, natančneje, za 3 leta je podpisal z grškim Olympiacosom...

Kurzweil ::

Olimpijo je okrepil slovensko-avstrijski center Rašid Mahalbašić, sicer tudi član avstrijske reprezentance (ne vem če še)... nekdaj pa je bil tudi član KK Zlatoroga iz Laškega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva slovenska nogometna liga (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
21629814 (1462) c3p0
»

ABA, Eurocup, Evroliga 2022/23 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šport
47439234 (7922) Kurzweil
»

ABA liga 2021/22 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Šport
58965706 (17336) Kurzweil
»

CEDEVITA OLIMPIJA

Oddelek: Šport
172743 (1687) scipascapa
»

ABA liga 2017/18

Oddelek: Šport
202070 (1388) scipascapa

Več podobnih tem