» »

Tesla Model Y

Tesla Model Y

««
6 / 6
»
»»

codeMonkey ::

Ni problem, da ne ves katera tipka je, ampak to, da imas roko drugje. Pri tem ti "muscle memory" kot pri klasicni ne pomaga, ker gumb ni na fiksnem mestu, ampak je vse odvisno od tega koliko je zasukan volan. V tem primeru moras pogledati dol, ali pa pac voziti dalje.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Za tisto prečko že veš kje je, in tam je tudi gumb.

Gregor P je izjavil:

To preprosto ne drži. Poskusi in poročaj.

Sej sem postavil pogoj: , in če imaš iq nad 55

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gregor P ::

Glej Bjornu ni uspelo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

2dark ::

Gregor P je izjavil:

Glej Bjornu ni uspelo.

Bjorn nima iq nad 55.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

AgJ1 ::

codeMonkey je izjavil:

Nihce ni rekel, da jih ni potrebno dati, ampak le to, da ni kriticna napaka, ce ti v tem scenariju slucajno kdaj ne znese. Kriticna je, da ga das za izhod, pa nato po kroznem nadaljujes.

In se enkrat, ce nimas smernikov v podzavesti, in razmisljas kdaj dati, ali ne, sem preprican, da jih das manj pogosto tudi, ko je treba. In se enkrat, nisi vedno sam, ko mislis da si. Npr. v neosvetljeni ulici pri zavijanju v desno ne vidis pesca oblecenega v crno. S smernikom se bo vsaj on ustavil, ker te bo pricakoval. Megleke tudi nimajo nicesar s tem. A cez rdeco tudi vozis, ko "si sam".

Na AC imas polno takih, ki so mnenja, da jih ne rabijo dati, ker so sami. Lep primer kretenckov.

Vidiš, lepo si potem nadaljeval. Kaj pa če je večpasovno krožišče in si na ne skrajno desnem pasu, kjer lahko zapustiš krožišče ali nadaljuješ vožnjo po krožišču in pač ne daš smernika in kljub temu hočeš zapustit krožišče, medtem pa nekdo na skrajnem desnem pasu hoče nadaljevat vožnjo po krožišču?

Utk je izjavil:

Za tisto prečko že veš kje je, in tam je tudi gumb.

Gregor P je izjavil:

To preprosto ne drži. Poskusi in poročaj.

Sej sem postavil pogoj: , in če imaš iq nad 55

Zgornji ali spodnji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

codeMonkey ::

AgJ1 je izjavil:


Vidiš, lepo si potem nadaljeval. Kaj pa če je večpasovno krožišče in si na ne skrajno desnem pasu, kjer lahko zapustiš krožišče ali nadaljuješ vožnjo po krožišču in pač ne daš smernika in kljub temu hočeš zapustit krožišče, medtem pa nekdo na skrajnem desnem pasu hoče nadaljevat vožnjo po krožišču?



Kaj, hoces reci da tako nesreco prepreci smernik? Itak, da moras pogledati ce je kdo na desnem pasu in ce ga lahko varno zamenjas. Sigurno se ne zanasas na to, da te bo nekdo zanesljivo spustil, ker si dal smernik.

codeMonkey ::

Ze po CPP moras nadaljevati se en krog, ce ti ga ne znese zapustiti.

2dark ::

codeMonkey je izjavil:

Ze po CPP moras nadaljevati se en krog, ce ti ga ne znese zapustiti.


Ne rabiš. Zakon močnejšega se izvaja v križiščih in krožiščih.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

AgJ1 ::

codeMonkey je izjavil:

Ze po CPP moras nadaljevati se en krog, ce ti ga ne znese zapustiti.

In po CPP uporaba smernikov ni opcijska ampak obvezna. Brez izjem.

codeMonkey ::

Imas tezave z razumevanjem napisanega

AgJ1 ::

codeMonkey je izjavil:

Imas tezave z razumevanjem napisanega

Res? Ne bi rekel.

AgJ1 ::

Evo rešitve za manjkajoče ročke žmigavcev za Teslo 3 Highland - tudi Tesla Y Juniper bo brez ročk - estetika jih še malo jebe :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

Rašo ::

V kratkem dobim novi avto Teslo Y.

Zanima me kako resujete CarPlay - nasel sem samo neke resitve z vmesniki. Je se kaksna druga oz. mogoce deluje na kabel?

Kako je z delujoco navigacijo izven EU - predvsem BiH, in Srbija?

Hvala.

Lp

codeMonkey ::

Pradlagam evsvet forum za prakticna vprasanja. Tu gre bolj za teorijo.

m0LN4r ::

Id.7 tourer to je to, koncno en karavan in ne tej blesavi SUVi
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Bellzmet ::

ID.7!!??? wtf. To je električni passat za 60.000 eur... No go.

wcpapir ::

Saj ne električen, če ni ravno golič stane tam 50k. Cena sploh ni slaba napram passatu. Ne rečem pa, da passat v osnovi ni precenjen.

Bellzmet ::

Hm vidim, da ne poznaš ravno VW? ID.7 je samo električen.

kow ::

codeMonkey je izjavil:

Pradlagam evsvet forum za prakticna vprasanja. Tu gre bolj za teorijo.


This.

wcpapir ::

Bellzmet je izjavil:

Hm vidim, da ne poznaš ravno VW? ID.7 je samo električen.

Primerjam passata in id7 ki je električen passat če tako gledamo. Opremljen passat stane 50k, id7 pa 60k.

Gregor P ::

Očitno je še vedno ta 10k razlika v igri, če se odločiš za EV.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Bellzmet ::

@wcpapir: aha to pa ja, sem narobe razumel. Pred leti je bil opremljen passat 35k. Toliko bi bila verjetno tudi neelektrična Tesla Y.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Gambino ::

Tehnološko in kakovostno je VW še daleč od konkurence, o obliki pa ...... raje ne bi.

m0LN4r ::

Id.7 Tourer stane isto kot malo mocnejsi passat, po wechselbonusu in nekaj popusta 49k
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

DarkSite ::

Eno vprasanje. Zakaj videvam nonstop le bele Tesle?

A to šparajo na barvi ali je kaj drugega? Če je zaradi barve se mi zdi smesno, da nimas denarja za barvo.

Če kupis Teslo pa ne vzames FSDja je brezveze.

kixs ::

Ce si racionalen, potem je brezveze doplacevat za barvo. Poleg tega je precej omejena izbira.

tony1 ::

Verjetno je to defaultna barva, ki ne zahteva doplačila, in jih je zato največ... Že dobrih 20 let nazaj so šli pa trendi popularnosti v sivine, zraven sta dovoljeni pa le še bela in črna. Druge barve so pred izumrtjem.

Če recimo pomislim na 30 let starega polota 6N, jih je bilo daleč največ nemetalik svetlo rdečih, ker je bila to defaultna barva brez doplačila. Hej, vsaj bela ni bila...

Bellzmet ::

Kako si racionalen, če kupiš avto za 60k?

Mr.B ::

Bellzmet je izjavil:

Kako si racionalen, če kupiš avto za 60k?

Če ti je to strosek firme zakaj ne.
Imas pa tu osebe, ki misiljo da je 20k za baterijo pri 150k€ avtu absolutno preveč.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gambino ::

tony1 je izjavil:

Verjetno je to defaultna barva, ki ne zahteva doplačila, in jih je zato največ... Že dobrih 20 let nazaj so šli pa trendi popularnosti v sivine, zraven sta dovoljeni pa le še bela in črna. Druge barve so pred izumrtjem.

Če recimo pomislim na 30 let starega polota 6N, jih je bilo daleč največ nemetalik svetlo rdečih, ker je bila to defaultna barva brez doplačila. Hej, vsaj bela ni bila...


Bela nikdar ni bila barva in nikdar ne bo, enako velja za črno!

Ahim ::

DarkSite je izjavil:

Eno vprasanje. Zakaj videvam nonstop le bele Tesle?

A to šparajo na barvi ali je kaj drugega? Če je zaradi barve se mi zdi smesno, da nimas denarja za barvo.

Če kupis Teslo pa ne vzames FSDja je brezveze.

Itak da sparajo na barvi, pa saj niso edini, poglej enkrat recimo kaj se vozi na cesti od Mercedesov. Mogoce bo zaradi tega enkrat pri EVjih pod tisto mejo, kjer dobi visjo subvencijo ... ce je prej ne ukinejo.

_Tom_ ::

Rašo je izjavil:

V kratkem dobim novi avto Teslo Y.

Zanima me kako resujete CarPlay - nasel sem samo neke resitve z vmesniki. Je se kaksna druga oz. mogoce deluje na kabel?

Kako je z delujoco navigacijo izven EU - predvsem BiH, in Srbija?

Hvala.

Lp


Srbija - prenos podatkov ne deluje, moras uporabiti tether s telefonom..za Bih ne vem.

Rašo ::

Testiral v BiH - ne deluje. Kupil potem lokalno esim in tether preko telefona in dela bp.

c3p0 ::

DarkSite je izjavil:

Eno vprasanje. Zakaj videvam nonstop le bele Tesle?

A to šparajo na barvi ali je kaj drugega? Če je zaradi barve se mi zdi smesno, da nimas denarja za barvo.

Če kupis Teslo pa ne vzames FSDja je brezveze.


Druge barve so do +3k€.

2dark ::

Obleces avto v foliji po zelji.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Neznanac ::

Je kdo ze kupoval na teslar.si?
Ene par stvari bi naročil pa se mi ne da čakat iz Kitajske..

2dark ::

Neznanac je izjavil:

Je kdo ze kupoval na teslar.si?
Ene par stvari bi naročil pa se mi ne da čakat iz Kitajske..


Sam bi si tole kupil.

https://teslar.si/izdelek/zascitni-nosi...
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

bastadu ::

Če koga slučajno zanima podatek iz terena, MYLR, v enem letu naredil ca. 28 kkm in napolnil ca. 5,5 MWh, torej povprečna poraba ca. 19,5 kWh/100km. Celjski okoliš, v območjih z milejšo zimo bi sigurno lahko še znižal to povprečno porabo za par kWh/100km ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

a_borlak ::

Imaš verjetno kar nekaj avtoceste, bi rekel?

bastadu ::

Ja, bi rekel, da je ca. 15-20kkm od tega sigurno po AC (hitrost večinoma 110-120kmh), je pa v tej porabi tudi predgretje avta pozimi in poleti hlajenje preden se usedem v avto in avto takrat ni vedno priključen na polnilnico ...

mikhaair ::

To je poraba avtomobila ali skupno prevzeta energija iz omrežja (brez izgub pri polnjenju)?

bastadu ::

To je iz Tesla aplikacije, koliko EE je bateriija prevzela ... ja porabljeno je verjetno še nekaj več zaradi izgub ... Ampak večinoma polnim brezplačno v službi, tako da no biggie :)
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet za novi avto? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Na cesti
61857733 (1718) Buggy
»

Mercedes-Benz: električna vozila bodo zamudila pet let (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
917724 (2644) deco16
»

Hertz prodaja 20.000 električnih vozil, ker se ljudje preveč zaletavajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9824065 (3103) Gregor P

Več podobnih tem