» »

Reinstalacija licenčnih WinXP na nov PC?

Reinstalacija licenčnih WinXP na nov PC?

PhotoBlaz ::

Zanima me kako naj se lotim reinstalirati ličenčne Win XP Home na kompletno nov računalnik? Lahko aktivacijo na kakšen način prenesem, ali moram zadevo enostavno še 1x aktivirat?
V tem primeru jo bi aktiviral drugič,....kolikokrat pa jih je možno aktivirati?

Prosil bi odgovor še danes, ker se zvečer lotim reinstalacije. Aja, pa rad bi najhitrejšo in najenostavnejšo varianto, in ne z nekimi X plačljivimi programi, ki jih nimam.
Hvala!!

globoko grlo ::

jah, pokličeš na MS sLOVEnija in ti povejo aktivacijsko kodo, po netu je ne boš več mogel aktivirat

pa gospodje v soboto in nedeljo jasno ne delajo, med delavniki pa do 17h, se mi zdi

PhotoBlaz ::

Kakšna pa je opcija s kakšnim X programom, ki bi prekopiral kompletno particijo diska? Kateri program? Sicer a je to sploh varianta, če bo kompletno zamenjan hardware na novem računalniku,...ali bo aktivacijo vseeno zahteval na novo?

Zoperno je, ker moram to rešiti zdaj med vikendom, aktivacije pa delujejo kot sem prebral na MS strani samo od ponedeljka do četrtka ?!?
Še 1x hvala.

jype ::

Saj imaš 30 dni časa za aktivacijo, šele potem se ti vse skupaj zaklene.

Pa ko boš ravno klical na Microsoft jim povej, da ti kot kupcu njihovega izdelka ni všeč, da te tako fašistično obravnavajo. Povej, da je absurdno, da zato ker nekateri ne kupijo Windows, se moraš TI, ki si dejansko pošteno plačal, potem zafrkavat z nekimi aktivacijami in vpisovanjem predolgih serijskih številk in cd ključev. Microsoft zelo ceni mnenja strank.

Tr0n ::

Ali pa si enostavno namestis nelicencne Windowse, ki ze imajo integrirane zadnje verzije SPjev in popravkov.

Iz principa in protesta seveda. :P

Stratus ::

Če boš ghostal-cloniral disk na nov PC ti bojo zelo verjetno Windowsi umrli, če je hardware konkretno drugačen ne preživijo. Aktivacija Windows XP gre lahko dvakrat po netu vendar ti bo na starem PCju verjetno javljalo da ni licenčna kopija po prvem update-u. Če zaradi kakršnega koli razloga Inet aktivacija ne deluje , pokličeš na MS-Slovenija in ti bojo dali kodo za aktivacijo, ti jim samo reci da ti je stari disk umru in da maš na novo inštaliran sistem. Gre preverjeno!
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

AndrewSmith ::

Zanimivo.Jst sem ze kake 3x instaliral in aktiviral preko neta ene in iste winse BP.
Trenutno imam dvojne na locenih particijah,ene za net in igre druge pa za delo,ampak
je koda ista in obojne sem aktiviral na netu BP.
Sem jih pa dobu zraven enga Dell-a,ampak jih mam na mojem primarnem kompu.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

Imovincek ::

Tudi jaz nisem imel nikoli problemov. V računalniku imam dva diska, enega SATA in enega PATA. Na obeh imam inštalirano isto verzijo XP, pa ni nobenih problemov. Kateri disk naj se zažene izberem v BIOS-u. Ko sem enkar iste XP inštaliral na svojem drugem računalniku, mi je na prvega čez kratek čas javil, da naj ponovno aktiviram XP-je, kar pa seveda nisem, saj je bil računalnik že v letih.

Izi ::

Nameščanje Windows na nov računalnik je možno samo v primeru, da imaš RETAIL škatelno verzijo !
Če pa imaš OEM verzijo, ki si jo kupil zraven računalnika pa je licenca vezana na računalnik, na katerega ohišje je tudi nalepljena licenčna nalepka in je inštaliranje na drug računalnik nelegalno.

Če torej nimaš RETAIL verzije v škatli potem ti licenca ne bo veljala več, ampak aktiviral jih boš pa vseeno lahko, če je od zadnje aktivacije preteklo vsaj nekaj mesecev.
Če torej nimaš kakšnega podjetja potem se ne sekiraj in jih pač naloži in aktiviraj. Koga briga licenca >:D

PhotoBlaz ::

Inštaliral, in brez problema aktiviral, saj je od prejšnje aktivacije že 2 leti.

Hvala za pomoč vseem, nisem si mislil, da bo tako enostavno :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je mozen prenos licence? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5214857 (13191) grizl
»

windows 8 (nakup) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Operacijski sistemi
29054985 (36726) mtosev
»

Ponovna namestitev Office

Oddelek: Programska oprema
81888 (1839) guly
»

[Windows] aktivacija

Oddelek: Operacijski sistemi
393011 (2219) matk
»

Windows xp licenčna verzija

Oddelek: Operacijski sistemi
141805 (1432) Highlag

Več podobnih tem