» »

amd 2100+ odklenjen

amd 2100+ odklenjen

LordTado ::

jo mam amdja 2100+ tisto verzijo ki so bili z oklenjenim pomnoževalnikom...

zato sprašujem navijače kak daleč bi ga spravil in kak napajalnik bi rabil poleg?

lp,hvala

dxx ::

Spravil ga boš lahko zelo daleč ali pa nikamor, odvisno od plate, steppinga, hlajenja, rama in napajalnika.
Mogoče se bo navil za 1000MHz mogoče bodo že težave ob 100MHz povišanem taktu, nihče ti ne more povedati nič glede na podatke ki si jih dal. Uporabi iskanje, takih tem je miljardo, ali pa povej natančne podatke sistema, in lahko ti bo kdo približno povedal koliko se zna zadeva naviti, verjemi pa da tudi 2 povsem identični konfiguraciji se ne navijata do MHz isto-> to moraš ugotovit sam.
Napajalnik, hm, kakšen?Zakaj najprej ne poveš specifikaci tega ki ga imaš zdaj, sploh ni nujno da moraš menjat.

Ni kaj, če poveš tko kot si povedal pol ti nič noben ne more pomagat. Primer. Jaz imam Athlon 64 3200+ in sedaj mi iz tega povej za koliko se zadeva navije?!? Enim se iz 2000MHz na 3800MHz enim pa težko dela na 2200MHz. Razumeš?

Edit:
Brskam 5min po forumu in najdem ene 3 tvoje teme v katerih sprašuješ o navijanju. Kot sem prebral ti je folk že 100x povedal da povej natančno konfiguracijo ampak ti ne, ti trobiš svoje in odpreš spet novo temo, JAO JAO, daj najprej si previla preberi uporabi iskanje ITD. Če pa si res tako nesposoben potem pa najboljš da greš v trgovin z računalniškimi deli in rečeš jaz bi pa imel računalnik za to pa to in ti bodo ponudili komponente ki jih rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

dxx ::

Evo tvoje teme in odgovore nanje:8-O
Prvič
Drugič
Tretjič
Tukaj zadevo celo prodajaš Zakaj če prodajaš te zanima kako navit???:\

Jst ne vem kaj zdaj sploh hočeš. Vsake par ur odpreš novo temo, na koncu pa se ugotovi da stvar celo prodajaš?!?:\ WTF?
Daj vsaj povej kaj hočeš.

Sorry za offtopic, ampak treba je tipsona vprašat kaj sploh hoče:D mogoče 10000 temo o tem kako naviti, da bo potem ob prodaji nekoga zaj....:D

LordTado ::

:)
lahko ti kakega zdravnika najdem.

sej vem da treba napisat vso konfiguracijo,jaz pa SPRAŠUJEM kak daleč se da navit se pravi mam samo procesor in bi ga navil .se pravi bi kupil kaj treba ne:)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

dxx ::

Kupit je treba kakšno dobro plato, npr ABIT NF7 S2, verjetno nove ne boš dobil zato kar na bolho ali na male oglase skoči. Tudi kakšne EPOX 8RDA+ ali njene izvedenke se kar vredu navijajo. Poleg plošče poskrbi za napajanje s kakšnim LC-Power 550W napajalcem, ki je za svojo ceno čist uredu.(dražji ne pridejo v poštev ker presegajo ceno procesorja in plate skupaj). Naslednja stvar so rami. Nedvomno bi rad 230+ FSB pri 2-2-2-5, kar ti lahko uspe z BH5 ramom, ki pa mu boš moral rahlo>:D dvigniti napetost na ene 3,5V - 3,6V da zaživijo. No to je konfiguracija ki jo potrebuješ za uspešno navijanje. Ostalo pa je v tvojih rokah. Malo uporabi iskanje in našel boš miljon tem o navijanju starejše linije AMD-jev, navijalskih platah, voltmodih, slikah, hlajenju, itd. Prebereš si lahko tudi kakšen S-T članek Overclockersko potovanje 1, ali Overclockersko potovanje 2, obstaja pa tudi Overclockersko potovanje tretji del.

Torej dal sem ti veliko dela, veselo branje želim pa še velik pridobljenih MHz:D

pinx ::

Pozabil si mu omenit, da bo za dober izkoristek BH-5 čipov moral uporabit boosterja ali pa voltmod.

dxx ::

To kako bo dvignil napetost je njegov problem. Če ne vidiš sem mu napisal :
Naslednja stvar so rami. Nedvomno bi rad 230+ FSB pri 2-2-2-5, kar ti lahko uspe z BH5 ramom, ki pa mu boš moral rahlo dvigniti napetost na ene 3,5V - 3,6V da zaživijo.

pinx ::

Ja, že, samo on s plato, ki si mu jo omenil, nima kaj krampat čez 3V.

dxx ::

Na NF7S gre z ddr boosterjem kamot na 3,4V, prav tako na 8rda3+.
z žicami in upori pa spraviš na najmanj 3,3V. Pri teh voltažah se že splača navijat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorja

Oddelek: Navijanje
363347 (1671) nuclear
»

Radeon 9600xt v okvari

Oddelek: Kaj kupiti
103915 (3820) dejan15
»

Brez bloka- direkt.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131519 (1198) HyperKiller
»

nakup računalnika za igre

Oddelek: Kaj kupiti
113596 (3255) r98
»

Celeron 500 SL3LQ in MSI MS6168 ver2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
173881 (3763) Spajky

Več podobnih tem